Smažený gothaj v trojobalu byl zvolený nejhnusnějším jídlem na světě

20 Říj 2021

Velký úspěch si přispala tradiční česká gastronomie. Na letošním mistrovství světa v hnusných jídlech totiž s přehledem vyhrála oblíbená česká pochoutka – smažený gothaj v trojobalu.

Jubilejního 100. ročníků se zúčástnilo celkem 536 pokrmů, které vařilo 10 nejlepších domácích vařilek na světě. Konkurence sice byla silná, ale jakmile se po ochutnání smaženého gothaje v trojobalu 9 z 10 porotců okamžitě pozvracelo, o vítězi bylo jasno.

„Fuj do píčí!“ prohlásil jeden z porotců a začal zvracet do připraveného kýblu.

„Nic tak odporného jsem v životě nejedl. Ten salám je ohavný i normálně, ale po usmažení na levném oleji v obalu z vajec, strouhanky a mouky, je to přímo toxická zbraň,“ dodal porotce po té, co dozvracel.

Zasahovat museli doktoři

Spousta přítomných diváků porotě nevěřila, že jídlo může být tak hnusné, že způsobí zvracení v řádu sekund, a tak si fanoušci vyžádali ochutnávku, která měla za následek, že hned dvě desítky lidí skončilo v nejbližší nemocnici s otravou z jídla. Zasahovat musel dokonce i přítomný psychiatr, jelikož hned dva diváci začali při pohledu na zvracící dav panikařit.

V České republice je ale buhvíproč tento pokrm stále populární a spousta lidí by na něj nedala dopustit. Pokud i vy patříte k fanouškům smaženého gothaje, určitě vás zaujme naše zpráva o tom, že EU chce v rámci snížení uhlíkové stopy zakázat trojobaly.