Čeští archeologové našli v Egyptě 4 500 let starý hamburger z McDonald’s. Vypadá i chutná jako čerstvý

01 Říj 2017

Internet je plný videí, která ukazují, jak se jídlo z McDonald’s ani po několika týdnech nekazí. Absolutním rekordmanem je ale hamburger, který nalezli čeští archeologové na vykopávkách v Abúsíru. Podle odborníků je tento hamburger starý zhruba 4 500 let a přitom vypadá i chutná jako čerstvý.

„Nejdřív jsme si mysleli, že jde o něčí svačinu. Když se ale nikdo k hamburgeru nehlásil, nechali jsme udělat uhlíkovou analýzu a k našemu šoku jde 4 500 let starý burger,“ sdělil naší redakci vedoucí českých archeologů Martin Fraser.

Je zřejmé, že jde o jeden z největších historických objevů, který kdy byl na vykopávkách v Abúsíru nalezen. Vystávají zde totiž minimálně dvě zásadní otázky. Jak je možné, že hamburgery z McDonald’s vydrží čerstvé téměř 5 tisíciletí a chutnají stále stejně dobře? A jak to, že starověcí Egypťané konzumovali hamburgery z řetězce fast foodů, který byl založený teprve v polovině minulého století?

Měli starověcí Egypťané stroj času?

Je samozřejmě nesmysl, aby měl McDonald’s své pobočky v Egyptě před 4 500 lety. Jak jinak ale mohli dávní Egypťané konzumovat jídlo z McDonald’s? Odpověď je nasnadě – měli stroj času!

Existuje mnoho důkazů, které potvrzují, že starověký Egypt disponoval velmi vyspělými technologiemi, které přesahovaly naše současné technologické možnosti. Dnes již víme, že Egypťané znali antigravitaci, uměli cestovat vesmírem a byli schopni stavět obrovské pyramidy, které bychom nedokázali postavit ani s našimi současnými vyspělými technologiemi. Proč by tedy nemohli Egypťané umět také cestovat v čase?

Domníváme se, že cestování časem bylo pro Egypťany velmi jednoduchou záležitostí. Naše teorie je taková, že si tamní obyvatelé velice oblíbili jídlo z dnešní doby, konkrétně hamburgery z McDonald’s a strojem času se pro ně rádi vraceli do dnešní doby.

Naší teorii dává za pravdu i samozvaný egyptolog René Ludwik.

„To co říkáte má hlavu i patu. Neexistuje důkaz, že by to tak nebylo, takže je dost možné, že tomu skutečně tak je,“ okomentoval Ludwik naši teorii.

Hamburger se mohl dostat do minulosti i přes škvíru ve stázi

Podle námi oslovených „odborníku“ by se hamburger mohl dostat do minulosti i přes tzv. škvíru ve stázi. Ptáte se, co je škvíra ve stázi? Odpověď zná český „fyzik“ Radovan Hollyk.

„Škvíra ve stázi je… škvíra ve stázi?“ vysvětluje Hollyk redakci AZ247.

Každopádně, podle zákonů fyziky, pokud někdo omylem odhodil hamburger do škvíry ve stázi, mohl tak cestovat zpátky do minulosti, klidně i do Egypta roku 2 400 před naším letopočtem.

Naše redakce se ale přiklání spíše k teorii o egyptském stroji času, jelikož škvíra ve stázi je pouhá hypotéza a neexistuje zatím jediný věrohodný důkaz, který by potvrzoval její existenci.

Líbí se ti naše tvorba? Podpoř nás na HeroHero, nebo nám pošli malý příspěvek na kávu.

6 comments
  1. To jsou mi ale „vědci“. Důvěrný zdroj, detailně obeznámený s celým případem (s jeho pozadím i popředím) nám sdělil následující:
    1. Datování radiokarbonovou metodou bylo u doličné potraviny provedeno jen u střední (masové) části.
    2. Potravina byla objevena v již prozkoumané části hrobky
    3. Vedení výpravy dále pátrá po dvaceti mumiích posvátných koček z doby faraona Ramese 3.
    4. Vedení jisté potravinářské společnosti v Káhiře popírá spekulace o „podezřelém původu“ masa pro jejich celosvětově oblíbenou pochoutku.

    1. Borisko, nemáš tentoraz pravdu. Viem o tejto expedícii veľa. Všetky zásluhy patria oprávnene čechom. Vedúci výskumník sa narodil na Morave a tí traja, čo našli tento haburger boli tiež česi. Súrodenci Juraj Čech, Matej Čech so svojím otcom Andrejom Čechom, všetci z Kežmarku.

  2. To je ale p….ina,to už nemáte co psát pro dospělé,tak si to kompenzujete tím že tomuto tématu budou věřit děti!
    Pane redaktore , přestaňte kouřit marihuanu,nedělá vám to dobře.
    A jestliže vám burger od MC tolik chutná, nemusíte mu dělat takovou reklamu,bez tak vám nikdo nic zadarmo neda.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..