Praha 6 vztyčí na místě pomníku maršála Koněva sochu George Floyda

11 Čvn 2020

Praha 6 se přidá k celosvětovým protestům proti rasismu a na místě, kde ještě nedávno stával pomník maršála Koněva, vztyčí sochu afroameričana George Floyda, který nedávno zemřel při zatýkání policistou Derekem Chauvinem.

Socha by měla Floydovi vzdávat jak hold, tak by měla upozorňovat na to, že i v 21. století se stále vyskytuje rasismus a xenofobie.

„Plně podporujeme hnutí Black lives matter a odsuzujeme jakýkoliv druh rasismu. Smrt 46 letého afroamerického recidivisty a narkomana během policejního zákroku je jasným znakem rasismu, proti kterému je zapotřebí se jasně vymezit,“ prohlásil mluvčí Prahy 6 Jiří Ovčáček.

O podobě sochy se zatím spekuluje. Podle našich zdrojů by ale měla vyobrazovat George Floyda ležícího na zemi a na jeho krku klečícího policistu. Údajně by socha mohla být doplněna ještě o třetí osobu muže s telefonem, který celý incident natáčí.

V okruhu 500 metrů okolo sochy bude povoleno rabování

Na počest George Floyda a podporu hnutí Black lives matter navíc plánuje Praha 6 legalizovat rabování v okruhu 500 metrů okolo sochy. Pokud tedy poblíž sochy vykradete obchod, dost pravděpodobně vám za to nebude hrozit žádný postih.

Socha by na místě bývalého pomníku maršála Koněva měla vyrůst do konce tohoto roku.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

2 comments
  1. Ad „V okruhu 500 metrů okolo sochy bude povoleno rabování“: 
    Skvělá zpráva!!! Z okruhu 500 metrů v důsledku použití tohoto pravidla zmizí všechna komerční zařízení (obchody, hospody, atd.) a takto uvolněné prostory budou komerčně nepronajatelné. Tím pádem je budou moci levněji využít různé charitativní neziskovky a jiné sluníčkářské organizace (které bývají často vytlačovány právě komerčním sektorem), které mají rozdávání v popisu práce, takže případné vyrabování jejich kanceláří a provozoven jim příliš vadit nebude.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..