Teplo si nachytejte do termosek a v zimě ho vypusťte v bytě, radí vláda lidem

15 Zář 2022

Vláda dnes vydala příručku, ve které radí lidem, jak v zimě ušetřit za teplo. Vláda občanům poradila hlavně to, aby využili posledních teplých dní a nachytali si do termosky teplý vzduch. Termosky vzduch udrží teplý a v zimě je jen stačí otevřít a vzduch vypustit.

Jedná se vskutku o geniální řešení, které nikoho po celé Evropě až doteď nenapadlo. Podle vlády jde o skvělý způsob, jak využít globální oteplování pro náš prospěch.

„Každý den si statisíce lidí vaří do termosky čaj a kávu, aby je udrželi teplé po celý den. Nikoho ale nenapadlo použít termosku k nachytání vzduchu, který pak vydrží teplý. V zimě stačí jen termosky otevřít, teplý vzduch z nich pak zaplaví byt a nebude potřeba topit,“ prohlásila vláda na dnešní tiskové konferenci.

Vláda dále doporučila občanům uchovat termosky s teplým vzduchem v mrazáku. Jak totiž víme, zamražené věci vydrží déle čerstvé a vzduch skladovaný při pokojové teplotě by se mohl brzo zkazit. Záporné teploty v mrazáku tak účinně pomohou uchovat vzduch čerstvý. Pak už stačí jen termosku ohřát v mikrovlnce a otevřít.

Ne každý však s tímto krokem vlády souhlasí.

„Je to dobrý nápad, ale přišel opět pozdě. My jsme navrhovali občanům chytat teplo nejen do termosky, ale i do termohrnků a termokrabiček už na začátku března!“ napsal na svůj Twitter bývalý ministr průmyslu Karel Havlíček.

Tak či tak, Česká republika po svetru proti Putinovi a deštníku proti drahotě, získala další cenný trumf – termosku proti zimě.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.