Po triumfu Česka na MS v hokeji 2024 došlo v zemi poprvé v historii pivo

26 Kvě 2024

Je to pouze několik desítek minut od zisku titulu mistrů světa a divoké oslavy mají za následek nečekaný důsledek – v Česku poprvé v historii došlo pivo.

Podle svědků se už ve večerních hodinách začaly objevovat první příznaky pivního nedostatku. „Šel jsem si během zápasu dát 6 pivo… a nic! Výčepní mi oznámil, že došly sudy,“ říká pan Novák z Plzně. „Myslel jsem si, že si ze mě dělá legraci, ale když jsem obešel dalších pět hospod a všude bylo prázdno, došlo mi, že tohle je vážné.“

Vláda okamžitě svolala krizový štáb. Ministr vnitra prohlásil, že situace je pod kontrolou a občané nemusí panikařit. „Máme plán na řešení této krize,“ oznámil ministr. „Zvažujeme mimořádné dovozy piva ze zahraničí, například z Německa a Belgie. Také jsme zahájili jednání s pivovary, aby navýšily produkci.“

Nicméně, zprávy o nedostatku piva i tak vyvolaly v celé zemi paniku. Na nonstop benzinové pumpě v Ostravě došlo k menší šarvátce, když se dvě důchodkyně přetahovaly o poslední lahev piva.

Prezident republiky se rozhodl promluvit k národu v mimořádném projevu. „Milí spoluobčané, chápu, že tato situace je pro nás všechny těžká. Ale musíme si uvědomit, že naše vítězství na domácím Mistrovství světa je historické. Pivo dočasně došlo, ale naše hrdost a radost z vítězství zůstávají. A to je přece to, na čem opravdu záleží.“

Na sociálních sítích se okamžitě objevila lavina reakcí. Někteří uživatelé vtipkovali, že je to znamení konce světa, jiní nabízeli pivo z vlastních zásob za nehorázné ceny. „Mám pět lahví Plzně a jsem ochoten je vyměnit za auto nebo malý byt v Praze,“ napsal jeden z nich na Facebooku.

Jako první přitom pivo došlo v Praze, kde se finále mistrovství světa hrálo. Shodou okolností zde totiž dnes slavila titul i pražská Sparta, což konzumaci tamního piva ještě umocnilo.

„Už od odpoledne zasahujeme kolem pražské letné, kde dnes slavila titul i Sparta. Koncentrace alkoholových výparů jde tu kvůli oběma oslavám tak vysoká, že se lidé opijí jen při chůzi po ulici, i když alkohol vůbec nekonzumují,“ sdělil naší redakci jeden z pražských záchranářů, který si následně srnkul posledního doušku piva a šel dále slavit.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.