Brněnští vědci z Univerzity Šalingrad vyvrátili tvrzení, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše

25 Lis 2021

Vědecké kruhy dlouhá léta pracují s myšlenkou, že muži pocházejí z Marsu a ženy zase z Venuše. Týmu vědců z brněnské Univerzity Šalingrad se však podařilo tuto mylnou domněnku vyvrátit.

„Ta myšlenka je zcela absurdní. Odhaduje se, že lidé žijí na této planetě téměř 3 miliony let. Naši úplně první předci byly navíc rozumově na úrovni 5 letého dítěte. Opravdu si myslíte, že by tito lidé dokázali postavit raketu schopnou letu z Venuše či Marsu na Zemi? Jak by se navíc mohli lidé před příchodem na Zemi množit, kdyby byli muži a ženy na úplně jiných planetách? To nedává smysl,“ tvrdí Šalin Prýgl, vedoucí vědeckého týmu Univerzity Šalingrad v Brně.

Pravda je podle Prýgla úplně někde jinde. Naši předci zřejmě opravdu pocházejí z vesmíru, ovšem obě pohlaví vznikla na stejné planetě, respektive Měsíci.

„Mnohem logičtější vysvětlení je to, že se muži a ženy vyvíjeli pohromadě na Měsíci. Když je pak omrzela nízká gravitace a řídká atmosféra, rozhodli se vydat na Zemi. Měsíc je o dost blíže, než Venuše a Mars. Věřím tedy tomu, že postavit raketu schopnou dopravit všechny naše předky z Měsíce na Zemi, by nebyl problém. Toto vysvětlení i řeší problém s rozmožováním, což byla největší trhlina původní hypotézi o Marsu a Venuši,“ dodává Prýgl.

Objev se zrodil náhodou – v kartách

Celý objev se navíc zrodil naprosto náhodou. Prýgl podle svých slov vyklálad sousedce budoucnost z karet, když se v nich najednou zobrazila pravda.

„Během obyčejného rutinního věštění jsem najednou v kartách zahlédl naprosto šokující obrazce, které mě přivedl na myšlenku, že náš původ je jiný, než si lidé myslí. Další týdny jsme s mým týmem intenzivě pracovali – věštili z koule, sledovali pohyby hvězd, čáry na rukou, lógr v hrníčku od kávy… Když jsme najednou učinili tento významný objev, který naprosto změní naše dějiny,“ prohlásil nadšeně Prýgl.

Prýgl a jeho tým plánují svoje odhalení v následujících dnech prezentovat na Mezinárodní vědecké konferenci v Bernu. Ani jeden z dotyčných vědců se netají tím, že za tento revoluční objev očekávají minimálně Nobelovu cenu.

Nejde o první úspěch českých vědců. Před nedávnem například jiná skupina vědců dokázala, že nebýt Kalouska, lidstvo dávno kolonizuje vesmír.