České feministky brojí do boje za rovnoprávnost: „Budeme klidně čistit kanály,“ tvrdí

17 Bře 2016

České feministické hnutí chystá novou kampaň bojující za rovnoprávnost můžu a žen v české společnosti. Podle předsedkyně hnutí, paní Ireny Michalicové, v České republice nic jako rovnoprávnost mezi muži a ženami neexistuje.

Popeláři, čističi kanálů, hovnometaři… to všechno jsou zaměstnání, ve kterých ženy nemají v podstatě žádné zastoupení. Toto se podle Českého feministického hnutí musí změnit. Muži musí českým ženám umožnit brodit se celý den ve sračkách, abychom v české společnosti dosáhli cílené rovnoprávnosti. Aspoň takový názor zastává České feministické hnutí.

„České ženy jsou pouštěny jenom k něčemu, čemu muži říkají ‚ženské práce.‘ Jedná se například o práci prodavačky, kancelářské práce a tak podobně. Nikdo nechce nechat ženu vyvážet popelnice nebo čistit kanály, to se musí změnit,“ tvrdí paní Michalicová.

To ale není vše, paní Michalicové vadí i nerovnoprávnost ve fyzickém násilí.

„Zatímco žena může muži napálit X facek, když muž rozbije hubu svojí ženě je z něj hned násilník. Naprostá nerovnoprávnost,“ dodala paní Michalicová.

České feministky naplánovaly svoji první protestní akci na 23. březen, kdy hodlají vyjít do pražských kanálů a vyčistit je tak, až se budou čistotou doslova třpytit. Chtějí tak ukázat, že i ženy mohou vykonávat tuto nechutnou práci. Hned o dva dny později se členky hnutí chtějí nechat na veřejnosti zmlátit svými manželi, aby demonstrovaly nerovnoprávnost ve fyzickém násilí.
RELATED POST

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.