České feministky brojí do boje za rovnoprávnost: „Budeme klidně čistit kanály,“ tvrdí

17 Bře 2016

České feministické hnutí chystá novou kampaň bojující za rovnoprávnost můžu a žen v české společnosti. Podle předsedkyně hnutí, paní Ireny Michalicové, v České republice nic jako rovnoprávnost mezi muži a ženami neexistuje.

Popeláři, čističi kanálů, hovnometaři… to všechno jsou zaměstnání, ve kterých ženy nemají v podstatě žádné zastoupení. Toto se podle Českého feministického hnutí musí změnit. Muži musí českým ženám umožnit brodit se celý den ve sračkách, abychom v české společnosti dosáhli cílené rovnoprávnosti. Aspoň takový názor zastává České feministické hnutí.

„České ženy jsou pouštěny jenom k něčemu, čemu muži říkají ‚ženské práce.‘ Jedná se například o práci prodavačky, kancelářské práce a tak podobně. Nikdo nechce nechat ženu vyvážet popelnice nebo čistit kanály, to se musí změnit,“ tvrdí paní Michalicová.

To ale není vše, paní Michalicové vadí i nerovnoprávnost ve fyzickém násilí.

„Zatímco žena může muži napálit X facek, když muž rozbije hubu svojí ženě je z něj hned násilník. Naprostá nerovnoprávnost,“ dodala paní Michalicová.

České feministky naplánovaly svoji první protestní akci na 23. březen, kdy hodlají vyjít do pražských kanálů a vyčistit je tak, až se budou čistotou doslova třpytit. Chtějí tak ukázat, že i ženy mohou vykonávat tuto nechutnou práci. Hned o dva dny později se členky hnutí chtějí nechat na veřejnosti zmlátit svými manželi, aby demonstrovaly nerovnoprávnost ve fyzickém násilí.
Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..