Ovčáčka si vyhlédlo Divadlo Járy Cimrmana

18 Dub 2016

Těžkou ránu posměváčkům z lumpenkavárny zasadila v tomto týdnu zpráva o budoucí kariéře Jiřího Ovčáčka. Ani Haló noviny, ani týdeník Respekt, ani vlastní politická kariéra, ani dvorní fotograf Zdeňka Škromacha. Mluvčího prezidenta Zemana si vyhlédlo Žižkovské divadlo Járy Cimrmana.

„Nemáme o něj zájem jen pro jeho herecký talent, jejž prokazuje především svojí kamennou tváří při pronášení těch nejabsurdnějších anekdot, čímž nám všem připomíná mistra němých grotesek Bustera Keatona. Domníváme se, že bude výrazným členem našeho souboru také pro jeho neotřelou autorskou tvorbu a klaunské vzezření,“ uvedl spoluzakladatel Divadla Járy Cimrmana a jeho dlouhodobě nejvýraznější osobnost Zdeněk Svěrák.

„Ano, je to pravda. Možná tím zklamu některé své příznivce, ale chtěl bych je upozornit, že politiku TOP 09 budu nadále glosovat, i kdyby už strana dávno neexistovala,“ potvrdil na Twitteru informace o svých vyhlídkách sám Jiří Ovčáček. Na otázku, zda mu nevadí další setrvání v Praze, odpověděl: „Víte, když povedete válku na území Německa, bude dobré, když váš generální štáb bude také na jeho území.“

„Opravdu si v současnosti nedovedu představit nikoho jiného, kdo by byl v budoucnu schopen Zdeňka (Svěráka) nahradit,“ napsal nám ve zkratce textovou zprávou další z členů hereckého souboru Divadla Járy Cimrmana Miloň Čepelka, aby se tak vyjádřil ke kritice, která na sítích směřuje především k minimálním zkušenostem, jež má Jiří Ovčáček s vystupováním na prknech, která znamenají svět.

Vypadá to tedy, že se Česká republika bude muset brzy po odchodu prezidenta Zemana do penze v roce 2033 vypořádat také s odchodem největšího znalce pražských kaváren, díla Ferdinanda Peroutky a odborníka přes fetišizaci fašizace, který významně přispěl a ještě přispěje ke zkvalitnění politické kultury minimálně v celé Evropě.

Autor: Teo

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Angelina Janete Werich
Angelina Janete Werich
4 let před

Je to oslovina, ale na osla se taky lidi rádi koukají, potěší je že nejsou sami….

IGP
IGP
4 let před

inu tak

abacus
abacus
3 let před

Doufám, že začne od malých rolí. Například by na něm děd Vševěd mohl předvádět, jak zahazuje trpaslíky.

RSS
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x