Babiš sirotky ze Sýrie nakonec přijme. Musejí ale projít převýchovou na Krymu

22 Lis 2018

Andrej Babiš nečekaně obrátil ve svém radikálním postoji vůči syrským sirotkům. Český premiér nakonec souhlasil s tím, že 50 syrských dětí, které přišly o rodiče přijme, ovšem nejdříve musejí projít povinnou převýchovnou kampaní na Krymu.

„50 sirotků jistě jako desetimilionová země zvládneme. Pokud ale máme přijmou děti z jiné kultury a jiného náboženského vyznání, musejí nejdříve projít převýchovou, která jim vštěpí naše hodnoty. Krym je pro tuto převýchovu ideálním místem,“ píše se na Facebooku premiéra.

Vláda teď momentálně jedná o částce, kterou z rozpočtu vyčlení na stavbu převýchovného tábora na Krymu. Podle odhadů by se tato částka měla pohybovat okolo 200 milionů korun. Dalších 50 milionů by pak mělo České republice přispět Rusko, které se na projektu převýchovy syrských sirotků bude s Českou republikou spolupodílet.

„České republice jsme nabídli prostory na našem Krymském poloostrově. Dále chceme našim českým přátelům přispět i finanční pomocí a personální pomocí,“ píše na svém Twitteru mluvčí Ruského velvyslanectví Pyotr Protononov.

Převýchovné středisko by mělo být připraveno k provozu již začátkem roku 2019. O rok později by poté mohla Česká republika přijmout všech 50 syrských sirotků. Středisko po jeho vybudování přiletí osobně otevřít premiér Babiš s prezidentem Zemanem. Vzhledem k relativně nedávnému nálezu dětského porna v prezidentově počítači doufejme, že to všech 50 sirotků přežije ve zdraví.

Otázkou však zůstává, zda budou sirotci o azyl České republiky stát. Již několik sirotků veřejně přiznalo, že do České republiky nechtějí, protože mají strach z toho, že se k nim bude premiér Babiš chovat jako k vlastním dětem.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..