„90% daň? Asi jsem se jen přepsal v desetinné čárce,“ tvrdí Mélenchon. Ve skutečnosti chce bohaté Francouze zdanit až o 900 %

23 Dub 2017

Neskrývaný komunista a kandidát na francouzského prezidenta Jean-Luc Mélenchon nedávno všechny překvapil svým tvrezním, že by lidem s příjmem vyšším než 35 tisíc eur měsíčně zdanil plat až o 90 %. Ukazuje se ale, že jde jen o chybu v desetinné čárce. Ve skutečnosti by Mélenchon zdanil platy bohatých Francouzů až o 900 % procent. Francouzští milionáři by tak měsíčně odevzdali na daních celý svuj plat a ještě by museli devítinásobek doplatit.
„Všechny neúspěšné socialisticko-komunistické režimy mají jedno společné – likvidaci bohaté buržoazní vrstvy. Na všechny občany, kteří měsíčně vydělávají 35 tisíc eur a více, bych uvalil takzvanou ‚daň pitomého komunisty‘, která by jim nařizovala každý měsíc na daních odvést devítinásobek svého platu. Zlikvidujeme tím bohatou vrstvu a vybudujeme tak silnou dělnickou třídu,“ tvrdí Mélenchon.

Mélenchon slíbil až 134% zaměstnanost

Mélenchon dále slíbil úplnou zaměstnanost, který by dokonce překročila 100% hranici. Podle Mélenchona by po jeho zvolení zařídil pracovní pozice až 134 % Francouzů. Jde o neuvěřitelná čísla, která jsou od pádu východního bloku v Evropě naprosto nevídaná. Vyšší zaměstnanost mají v tuto chvíli snad jen ve Venezuele a v KLDR, kde pracuje až 600 % všech šťastně žijících obyvatel.

„Nemám osobní zkušenosti s komunismem. Netuším, jak šeredně tenhle systém v praxi nefunguje, protože jsem vyrůstal ve Francii a ne ve východní Evropě,“ dodává Mélenchon.

První kolo francouzských prezidentských voleb začalo v 8:00 a končí ve 20:00. Pokud ani jeden z kandidátů nezíská většinu všech hlasů, bude se rozhodovat až v druhém kole.
Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..