Podle nové studie dělá popová hudba z lidí pitomce a ignoranty

27 Lis 2018

Nepříliš překvapivý výsledek přinesla studie vědců z angického Oxfordu. Dlouholetá studie, která probíhala po dobu 10 let na více než 10 000 subjektů potvrdila, že popová hudba dělá ze svých posluchačů pitomce a ignoranty, kteří si nevidí ani na špičku nosu.

„Testovali jsme po dobu 10 let přes 10 000 subjektů. Šlo převážně o mladistvé, avšak celých 30 % testovaných byli lidé ve věku od 30 do 50 let. Závěr je jasný – popová hudba probouzí v lidech ignoranci a dělá z nich naprosté pitomce bez všeobecného přehledu a znalostí,“ píše nasvém blogu vedoucí experimentu Daniel Faraday.

Podle Faradaye je popová hudba důležitým prvkem současného systému, který pomáhá udržet status quo. Převážně v dětech a mladistvých budí dojem, že jediné, na čem opravdu záleží, jsou nákupy, zábava, sex, vzhled, alkohol, láska atd. Naprosto odvádí pozornost od důležitých věcí, a naprostá většina mladistvých pak ani nezná tak banální věc, jakou jsou například státní svátky.

*zvracející smajlík*

„Podíváme-li se zpět do minulosti, tak de facto za celé století zpátky se populární hudba svým obsahem nezměnila. Texty o povrchnostech a líbivé tóny vymývají lidem mozky už po několik generací. Většina lidí si pak nechává po celý život sr*t na hlavu, protože si myslí, že jediné na čem záleží, je páteční párty, nebo sobotní nákupy v obchoďáku. 14 letí fracci a jejich lásky na celý život jsou pak kapitolou sama pro sebe,“ dodává Faraday.

Zatímco pop dělá z lidí ingoranty, tak například hip hop z nich dělá přímo debily. O tom ale už v našem článku Hip hop je hudba pro debily. Netřeba dodávat, že inteligentní a slušní lidé, kteří mají přehled a všechno vědí, pop ani hip hop neposlouchají. Poslouchají totiž hudbu, která otevírá lidem oči a umožňuje jim prokouknout zvrácenost současného systému. Mezi takovou hudbu se řadí například písničky od kapely Ortel. Skuteční hudební gurmáni pak volí například hudbu produkovanou rapperem Revoltou.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..