#nadalsich150let

Podle nové studie dělá popová hudba z lidí pitomce a ignoranty

27 Lis 2018

Nepříliš překvapivý výsledek přinesla studie vědců z angického Oxfordu. Dlouholetá studie, která probíhala po dobu 10 let na více než 10 000 subjektů potvrdila, že popová hudba dělá ze svých posluchačů pitomce a ignoranty, kteří si nevidí ani na špičku nosu.

„Testovali jsme po dobu 10 let přes 10 000 subjektů. Šlo převážně o mladistvé, avšak celých 30 % testovaných byli lidé ve věku od 30 do 50 let. Závěr je jasný – popová hudba probouzí v lidech ignoranci a dělá z nich naprosté pitomce bez všeobecného přehledu a znalostí,“ píše nasvém blogu vedoucí experimentu Daniel Faraday.

Podle Faradaye je popová hudba důležitým prvkem současného systému, který pomáhá udržet status quo. Převážně v dětech a mladistvých budí dojem, že jediné, na čem opravdu záleží, jsou nákupy, zábava, sex, vzhled, alkohol, láska atd. Naprosto odvádí pozornost od důležitých věcí, a naprostá většina mladistvých pak ani nezná tak banální věc, jakou jsou například státní svátky.

*zvracející smajlík*

„Podíváme-li se zpět do minulosti, tak de facto za celé století zpátky se populární hudba svým obsahem nezměnila. Texty o povrchnostech a líbivé tóny vymývají lidem mozky už po několik generací. Většina lidí si pak nechává po celý život sr*t na hlavu, protože si myslí, že jediné na čem záleží, je páteční párty, nebo sobotní nákupy v obchoďáku. 14 letí fracci a jejich lásky na celý život jsou pak kapitolou sama pro sebe,“ dodává Faraday.

Zatímco pop dělá z lidí ingoranty, tak například hip hop z nich dělá přímo debily. O tom ale už v našem článku Hip hop je hudba pro debily. Netřeba dodávat, že inteligentní a slušní lidé, kteří mají přehled a všechno vědí, pop ani hip hop neposlouchají. Poslouchají totiž hudbu, která otevírá lidem oči a umožňuje jim prokouknout zvrácenost současného systému. Mezi takovou hudbu se řadí například písničky od kapely Ortel. Skuteční hudební gurmáni pak volí například hudbu produkovanou rapperem Revoltou.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.