17letá dívka ze severu Čech zemřela po vyšlehání pomlázkou. Nadílku dostal předčasně i Dominik Feri

22 Dub 2019

Letošní Velikonoce si vyžádaly svou první oběť. Dnes v dopoledních hodinách zemřela na těžké podlitiny způsobené 40 cm pomlázkou 17letá dívka, kterou brutálně vyšlehali její spolužáci.

„Tři mírně podnapilí mladíci v pondělních ranních hodinách naběhli na dívku a brutálně ji vyšlehali. Dívka skončila s těžkými podlitinami v nemocnici a následně zemřela,“ prohlásila tisková mluvčí ústecké policie.

Tento incident je tak další vodou na mlýn pro všechny odpůrce Velikonoc, respektive tradičního českého zvyku, při kterém skupinky namol opilých mužů a mladíků mlátí ženy pomlázkami. Jak informovalo feministické hnutí Ženy jsou víc než jen mluvící plotny, zákazem pomlázky se znovu začala zabývat i Evropská unie.

„Jde o surové týrání žen. Muži si tím jen dokazují svoji nadřazenost nad ženami. Údajně by ženy bez vyšlehání na jaře uschly, což je podle našich expertů nesmysl a nic takového nebylo vědecky dokázáno. Neexistuje jediná studie, která by toto tvrzení potvrzovala. Jde o tyranskou a brutální tradici, a proto tlačíme na Brusel ohledně jejího zakázání,“ zní z mluvících ploten.

První výslužku získal předčasně Dominik Feri

Další obětí tohoto brutálního zvyku se stal už den před Velikonočním pondělím poslanec Dominik Feri, který dostal svou výslužku v moravkých Boršicích.

„Moravané to vzali po svém. Místo pomlázky na mě šli s pěstmi a nadávkami, ale přežil jsem,“ dodává k akčním velikonocím Dominik Feri.

Ke svojí smůli si ale Dominik kromě řezné rány na zádech a rozbitého obličeje nic nevykoledoval. Z Moravy tak odjíždí bez čokolády i bez vajec.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..