Záhada švýcarských sebevražedných krav vyřešena. Farmáři chtěli podpořit jejich dojivost písničkami od kapely Ortel. Krávy se raději zabily

09 Čvn 2017

Médii již několik dní koluje zpráva o stádu krav, které ve Švýcarsku hromadně skočilo ze skály. Do řešení této záhady se zapojilo i několik švýcarských vědců. Ti došli k závěru, že krávy raději daly přednost sebevraždě, než aby po zbytek života poslouchaly písničky kapely Ortel, které švýcarští farmáři začali používat ke zvýšení dojivosti krav.
„Na internetu jsme četli, že někteří čeští farmáři používají hudbu od kapely Ortel k tomu, aby podpořili dojivost svých krav. Rozhodli jsme se to také zkusit,“ sdělil jeden z farmářů vědcům, kteří dorazili na místo tragédie s cílem vyřešit tuto záhadu.

„Podle nás to skutečně bude tou hudbou. Ze zvědavosti jsme si ji taky poslechli. Nejdřív to ještě nebylo tak hrozné, pak ale začal ten zpěv a několik lidí z našeho týmu při představě, že by tohle museli poslouchat každý den, ihned začali mlátit hlavou o zeď. Krávy pravděpodobně měly podobné myšlenky a radši spáchaly sebevraždu, než aby to musely znovu poslouchat,“ řekl v rozhovoru pro AZ247 jeden z vědců.

Na základě tohoto zjištění se o případ začali zajímat ochránci zvířat. Podle nich je pouštění takové hudby zvířatům nanejvýš kruté a dalo by se to považovat i za týrání.

„Při poslechu této hudby trpí i většina lidí, a to vědí, že jde jen o hudbu. Teď si představte, že něco takového poslouchá nic netušící zvíře. Takové zvíře musí být vyděšené k smrti. Neví, co se s ním děje, proč najednou slyší takovou hrůzu, kdy to přestane a nemůže se proti tomu ani nijak bránit,“ řekl mluvčí švýcarské Organizace na ochranu zvířat Tommy Hilfiger.
3 comments
  1. Švýcaři evidentně neprostudovali všechny relevantní prameny. Známý je z tohoto pohledu případ zootechnika A. S. Mironova, který ve východoukrajinské Ivanovce zkoušel zvýšit dojivost skotu tím, že jim přehrával Internacionálu. Dojivost se sice začala zvyšovat, ale po určité době se ustájené kravky začaly organizovaly do bojových jednotek a vyhlásily generální stávku. Obsadily místní kolchoz a kancelář NKVD. Oblastní úřady chybně klasifikovaly celou událost jako povstání kulaků a zahájily rozsáhlé deportace obyvatel z celé východní Ukrajiny a Běloruska.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..