Mezi české korunovační klenoty přibude katana Tomia Okamury

20 Lis 2017

Soubor českých korunovačních klenotů již brzy obohatí nový předmět, kterým budete katana předsedy a zakladatele SPD Tomia Okamury. Katana nyní prochází dlouhým procesem zabrušování, který si vzal na starost poslanec Miloslav Rozner. Poté by měla být připravena na zařazení mezi korunovační klenoty.

Zařazení katany mezi korunovační klenoty je údajně součástí dohody mezi SPD a hnutím ANO. Výměnou za to, že se z Tomiovy katany stane korunovační klenot, slíbila SPD plnou podporu Babišově vládě. Dá se tedy očekávat, že ihned po sestavení nové vlády, bude Katana převezena do Korunní komory chrámu sv. Víta.

Na aktuální stav katany jsme se zeptali jejího zabrušovače – Miloslava Roznera.

„Cože? Promiňte, teď sem vás tak úplně neposlouchal. *redaktor opakuje otázku* Tak určitě je to tak možná trochu úplně na dlouhé lokte. Katanu je třeba zabrušovat velice opatrně, protože když to zkazíte, tak ji musíte zase vybrušovat, a pak znova nabrušovat. Dávám si na tom hodně záležet, i když mně to ve skutečnosti možná tak úplně nezajímá,“ sdělil naší redakci mistr rétor.

Termín dokončení katany jsme tak z pana Roznera nedostali, jsme ale rádi, že jsme z něj dostali aspoň nějakou odpověď. A přece jen katana nemusí být ve 100% stavu, vždy se dá její vzhled upravit například ve Photoshopu, aby vypadala lépe, než jak ve skutečnosti vypadá. Korunovační klenoty se vystavují jednou za kdo ví kolik let a mezi tím starým haraburdím pár kosmetických neduhů nikoho nevytrhne.

Diskuse o přidání nových předmětů mezi české korunovační klenoty jsou čím dal častější. Například před necelými 4 roky mezi klenoty málem přibyla šavle Miloše Zemana. Pan prezident si ale nakonec její vrhnutí mezi korunovační klenoty rozmyslel.

5 comments
  1. Ten článek působí naprosto nevěrohodně. Není kompletní, nebo byl uveřejněn příliš brzy.. Mezi korunovační klenoty může být zařazen pouze předmět, který má vztah k národní historii. Nejdříve musí dojít ke stětí jednadvaceti českých pánů. Jsem zvědav na nominace. AB to nebude, neb není Čech.

    1. Proč by měl být nevěrohodný? V dnešní době multikulti je třeba obohatit české klenoty něčím novým, a ukázat světu, že nejsme nacionalisté. Takže nevěřím o nějaké dohodě s Ano . Tomio jen chce ukázat , že je vlastenec a Čech a už nepotřebuje k prosazování svých názoru katanu.

      1. A víte, že máte možná pravdu. Například Jiří Hauenschild z Fürstenfeldu nebo třeba Leander Rüppel z Ruppachu nezní moc česky. To by vlastně i Tomio Okamura mohl přijít n přetřes, že? Myslím, že existují eventuality, kdy bych byl ochoten přispět na pozlacení či jiné vycizelování této zbraně.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..