V Saúdské Arábii ukamenovali ženu za to, že šla v noci na záchod

07 Led 2019

Přesně týden poté, co v Saúdské Arábii vstoupil v platnost nový zákon, který zakazuje ženám v noci chodit na záchod, byla ukamenována první žena za jeho porušení.

33 letá Aziza už svou moč nedokázala nadále zadržovat a rozhodla se vstát a jít na toaletu. Naneštěstí pro ní její manžel Ahmed nespal a její nepřítomnost v posteli nahlásil na místním oddělení náboženské policie. Hned ráno proběhl spravedlivý soud a žena byla davem ukamenována.

„Mám ještě 3 další manželky a asi 40 žen, které mám pouze na sex. Že o jednu přijdu mi nevadí, prostě si vezmu jinou, která bude dodržovat naše zákony a nebude si dělat co chce. Měla se raději pos…”obhajuje Ahmed svůj čin.

Přestože Saúdská Arábie v posledních letech přiřkla ženám spoustu práv, které dříve neměly – nyní například ženy v Saúdské Arábii smějí řídit auta, objevují se zde i zákony opačné, které ženám jejich práva naopak odepírají. Krom zákazu chodit v noci na toaletu, jde například i o zákon, který ženám zakazuje neholit si nohy.

3 comments
  1. Dějí se tam hrozné věci. Normálně se tam konají veřejně popravy, třeba na veřejném prostranství. Běžně se tam usekávají ruce či nohy za „provinění“, ne jen zločincům, běžné je ukamenování žen.
    Známé tam pracuje spolupracovnice, zdravotní sestra na operačním sále. Musí být zahalená od hlavy k patě také v tom černém hábitu, v jakém tam ženy běžně chodí. Kdyby v tom hábitu nebyla, zabili by ji, stejně, jak by zabili svoje ženy. V tom teple je to prý hrozné, nejhorší když má menstruaci, zpocená celá a ještě u toho pracovat. Pro běžné ženy tam nejsou k dostání dámské vložky, ani vata. Když jede do Čech, svým arabským známým vozí hygienické potřeby. Prý se každý měsíc rozmýšlí, jestli tam má ještě zůstat, ale prý pokaždé, když jí přijde na účet výplata, tak si říká, že to ještě vydrží. Ví, že když to tam vydrží rok, budou mít s manželem na nový domek v České republice. Platí prý je velice dobře.
    Ale ty podmínky!!! Já bych tam tedy nebyla za žádné peníze!!!

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..