V Letňanech kromě polní nemocnice vyroste i azylový dům s bezplatným wellness a luxusní restaurací pro hladové umělce

21 Říj 2020

V pražských Letňanech momentálně roste chystaná polní nemocnice pro nakažené onemocněním COVID-19. Vláda však nyní oznámila, že kromě nemocnice v areálu vyroste i azylový dům s bezplatným wellness a luxusní restaurací pro hladové umělce.

Spousta umělců se sotva vzpamatovala z jarního výpadku příjmů, a už musela před několika týdny o příjmy přijít znovu. Po prvotním zákazu zpěvu, došlo i na uzavření divadel a kin. Mnoho umělců tak má problém s financemi a hrozí jim ztráta bydlení a podvýživa. I proto se vláda rozhodla zakročit.

„Všichni umělci tím trpí. V Česku je pouze jediná kapela, která může hrát dál – kapela Ortel, protože její zpěv, není zpěv. Ostatní kapely, herci, moderátoři, DJové a další, mají velký problém,“ tvrdí Unie českých umělců.

Azylový dům pojme až 1000 lidí a bude obsahovat luxusní wellness a jídelnu, resp. luxusní restauraci, kde se bude umělcům servírovat jídlo zadarmo.

„Umělci jsou zvyklí na vysoký standard, protože vydělávají hromadu peněz. Každý z pokojů bude splňovat standard 5 hvězdičkového hotelu. K dispozici bude i bezplatné wellness a tantra masáže se šťastným koncem. V restauraci se pak budou podávat luxusní šestichodová menu. Kdybychom udělali klasický azylový dům, jako pro normální lidi, umělci by se nám na to vykašlali,“ stojí v prohlášení vlády.

Azylový dům by měl být hotový do konce října. Umělci, kteří mají zájem o ubytování, se mohou přihlásit na stránkách ministerstva kultury. Vše bude samozřejmě bezplatné, pod podmínkou, že daný umělec má na svém Instagramu alespoň 10 tisíc fanoušků a natočí alespoň minutové video na téma, proč je Andrej Babiš nejlepším premiérem v historii ČR, a proč budou v parlamentních volbách volit hnutí ANO.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.