Uprchlíci z Blízkého východu se v Evropě nechtějí vzdát používání arabských číslic. Došlo i na pálení evropských učebnic matematiky

27 Srp 2016

Uprchlíci a jejich naivní podporovatelé, kteří se neustále ohánějí jejich touhou po integraci do naší společnosti a kultury, po celou dobu trvání uprchlické krize všechny slušné Evropany tahají za nos. Z dat našich zpravodajů vyplývá, že 98 % všech gramotných uprchlíků, kteří proudí na naše území, každý den používá arabské číslice. Většina z nich pak odmítá přejít na používání číslic evropských, která se na tomto území používají od sedmého století našeho letopočtu.

Zavedl je svým dekretem tehdejší papež Štěpán II. (povšimněte si tradičního zápisu číslovky evropským stylem) – nejstarší dochované písemné zmínky obsahující evropské číslice, někdy také nazývané římské, se však datuje už v prvním století před Kristem. Evropské číslice jsou tedy tradičním ztělesněním křesťanských hodnot, na kterých náš kontinent od nepaměti stojí.

Arabský svět se používání evropských číslic vždy tvrdě bránil. Bývalý francouzský prezident Charles de Gaulle ve svých pamětech napsal, že ačkoliv si Francie Alžírsko ve všech ohledech naprosto porobila, nikdy se jim nepodařilo muslimy donutit k tomu, aby začali místo arabských číslic psát číslice evropské.

V detenčním centru na srbsko-maďarské hranici došlo nedávno k incidentu, při kterém skupina několika desítek imigrantů, kteří z evropských ciferníků nepoznali kolik je hodin, po opakovaném promeškání povinných modliteb vyvolala v táboře vlnu nepokojů. Na protest proti evropským číslicím vtrhli do táborové knihovny a spálili učebnice, podle kterých se jejich děti učily evropskou matematiku.

Ministerstvo pro lidská práva, menšiny a islamisty bude proto navrhovat novelu školského zákona, která do osnov základních škol zavede povinnou výuku jak evropských, tak nově i arabských číslic. Všechny používané učebnice matematiky a fyziky také budou podle novely muset obsahovat dvojí zápis všech příkladů a rovnic. Tuto iniciativu obhajuje hlavně zlepšením integrace uprchlíků z arabského světa do evropské společnosti.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..