Na Ukrajině boural tankobus s ruskými turisty, tři lidé byli lehce zraněni, jeden člověk těžce. Zřejmě šlo o sabotáž

13 Čvc 2017

Na Ukrajině poblíž Doněcku dnes v ranních hodinách boural tankobus s několika ruskými turisty. Nehoda si vyžádala tři lehká a jedno těžké zranění. Podle vojenského vyšetřování řidič tankobusu ztratil nad vozidlem kontrolu a převrátil jej na střechu. Vše nasvědčuje sabotáži.

Nehoda se stala okolo 7 hodin ráno, asi 10 kilometrů od města Doněck. Tankobus s ruskými turisty zrovna mířil na vyhlídkovou jízdu po okolí Doněcku, když řidič nezvládl řízení a tankobus převrátil na střechu. Podle vyšetřovatelů se nejednalo o technickou závadu, ani o řidičovo pochybení, nýbrž o sabotáž, za kterou pravděpodobně stojí ukrajinská armáda.

Na místo ihned dorazil vrtulník se záchranáři

„Přiznáváme, že posádka tankobusu se skládala z ruských vojáků. Ani jeden z nich tam ale nebyl na příkaz Kremlu, všichni si zde užívali zaslouženou dovolenou. Pokud se prokáže sabotáž ze strany ukrajinské armády, budeme to chápat jako akt agrese,“ prohlásil mluvčí ruského Ministerstva pro zahraniční okupace Sergej Kopulin.

Nejde o první nehodu ruských turistů na Ukrajině. Zhruba před půl rokem poblíž Doněcku havaroval obrněný autobus s ruskými Specnaz, kteří mířili na dovolenou k Černému moři. Měsíc nato spadla u Luhansku ruská turistická stíhačka, pilot tehdy bohužel nehodu nepřežil.

6 comments
  1. To je zase sousto pro naše redaktůrky, kteří si rádi smlsnou na všem, co by mohlo být proti svobodomyslným zemím jako je KLDR nebo Rusko. Kam jinam mají jet unavení ruští turisté než na Ukrajinu, která vlastně patří Velkoruské říši. Pravda, někteří touží po exotice v Sýrii, ale ta Ukrajina je přece jenom blíž. Každý ví, jak náročné jsou silnice na Ukrajině, na rozdíl od těch ruských, a tak si rozjaření ruští dovolenkáři vzali na cestu místo minibusu tankobus. Maminky jim do batůžku nabalily kalašnikovy, nějaké ty chemické hračky a několik kanystrů vodky, prostě běžné věci na dovolenou. Jak je vidět na snímku, stalo se to na přehledné rovině, řekl bych že je to jasná ukrajinská sabotáž. Lstiví Ukrajinci pustili nic netušícím turistům do rádia zprávy, což citlivé ruské vlastence rozrušilo natolik, že sáhli po kanystrech s vodkou. Po 5‰ alkoholu v krvi se rovný terén stal překážkovou dráhou.Vina je jasně na ukrajinské straně. Ještě přidávám ukázku kvalitních ruských dálnic, na které nemá žádný stát na světě: https://uploads.disquscdn.com/images/f3cc06fb03dca93439a673b2b7137fdce981ba7eed526cdf029e88fd9aba3a85.jpg

  2. Autor článku opět podlehl kavárenské šeptandě a informacím z policejního protokolu (oficiální vyšetřování dopravní nehody). Vyšetřující policista chtěl být ohleduplný k řidiči vozidla a zaznamenal jeho výpověď, bez ohledu na důkazy. Po druhém litru Rozvazovače jazyků přednesl dle agentury JPP tuto verzi celé události. Řidič vozidla (Ivan Ivanovič I.) viděl záběry T90, jak střílí „z výskoku“ a prohlásil, že zvládne se svým T72 i loping. No nepovedlo se, prý kvůli špatnému sklonu rampy.
    Pozn. Rozvazovač jazyků – Stoličnaja = sto tváří (pravdy ?)

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..