Ukrajina podle Ruska unesla Dědu Mráze. Rusům hrozí, že budou bez Vánoc

08 Lis 2022

Mezi Rusy se začala šířit panika po té, co ruská zpravodajská agentura TASS zveřejnila zprávu, že část ukrajinských vojáků z pluku AZOV unesla Dědu Mráze, aby Rusko připravila o Vánoce.

Tvrzení TASS potvrdilo i video, které zveřejnil právě pluk AZOV. Na videu je možné vidět dva ukrajinské nacistické džihádisty a satanisty, jak drží Dědu Mráze jako rukojmího a míří na něj puškou. Banderovci dokonce donutili Dědu Mráze držet kus papíru s logem AZOV. Ukrajina zatím svoje požadavky za propuštění ruského dárkonosiče nezveřejnila, proto není jasné, zda Rusko bude mít Vánoce, či nikoliv.

V Rusku se mezitím začalo spekulovat o tom, kdo by případně mohl Dědu Mráze nahradit. Santa Klaus a Ježíšek však svoji případnou účast razantně odmítli.

„My jsme prozápadní, na RuSSáky se s Ježíškem můžeme z vysoka vys….“ stojí v rusofobním příspěvku Santy Klause na Twitteru.

Leč sice to, zda někdy bude Děda Mráz v pořádku propuštěn, aby mohl vykonávat svoji vánoční povinnost, zatím není jasné, naděje Rusku přece jenom svitla. K nošení dárku v Rusku se totiž přihlásil vzdálený příbuzný Santy Klause, bývalý prezident České republiky Václav Klaus.

„Nemůžu se dívat na to, jak se ruské děti, které ještě Putin neposlal do války na Ukrajinu, bojí o to, že přijdou kromě svých starších bratrů i o Vánoce. Pokud ukrajinští fašisté Dědu Mráze nepropustí, dárky místo něj roznosím já,“ píše Václav Klaus ve svém příspěvku na stránkách Institutu Václava Klause.

Ukrajina by teoreticky mohla Dědu Mráze chtít vyměnit za stažení ruských vojsk z Ukrajiny. Jelikož ale cíle Vladimira Putina jsou mnohem šlechetnější a důležitější, než život nějakého dědka, který v Rusku roznáší dárky budoucímu žrádlu pro děla, není jasné, zda by na tyto podmínky ruský prezident přistoupil. Mnohem pravděpodobnější stejně je, že Banderovcům nejde o vyjednávání, ale chtějí jako správní teroristé vyvolat zabitím Dědy Mráze teror mezi ruským obyvatelstvem.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.