43 letý Američan se zabil poté, co sjel s Trabantem z útesu. Myslel si, že auto poletí jako v Harry Potterovi

09 Čvc 2020

43 letý Peter si před necelým týdnem pořídil na bleším trhu starého Trabanta. Toto rozhodnutí se mu však stalo osudné poté, co se rozhodl s Trabantem sjet z útesu. Myslel si totiž, že auto stejně jako v Harry Potterovi poletí.

Peter byl podle svojí manželky velkým fanouškem jak filmové, tak knižní ságy o mladém kouzelníkovi. Vlastnit létající auto byl vždy jeho sen. Podle jeho manželky však Peter nemohl tušit, že ne každý Trabant umí létat.

„Jsem plně odhodlaná žalovat jak výrobce Trabantů, tak Východní Německo. Možná i samotnou autorku Harryho Pottera. Film i knihy nám daly iluzi toho, že Trabanti létají. Ve skutečnosti ale létal jen ten kouzelnický. Jak jsme mohli vědět, že je auto před letem potřeba začarovat? To je něco, co by mělo stát v manuálu a mělo by to být psáno i uvnitř auta! Stačilo dát dovnitř cedulku: „Tohle auto nelétá!“ a Peter by tu byl s námi,“ tvrdí Peterova manželka Elisabeth.

Peter neměl šanci pád ze 30 metrového útesu přežít. Jelikož seděl uvnitř Trabantu, bylo to jakoby na útesy spadl bez jakékoliv ochrany. Auto se po nárazu naprosto rozpadlo a Peter byl na místě mrtvý.

Není to poprvé, co díky Harry Potterovi někdo přišel o život. Před několika lety například shodou okolností také Američan vyloupil banku zahalený do „neviditelného“ pláště. Plášť však neviditelný nebyl a lupič byl po několikáté neuposlechnuté výzvě ochranky zastřelen.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

1 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..