Tisíce lidí se před budu ČT dožadovalo účasti ve Výměně manželek. „To točí Nova, běžte pryč,“ znělo z České televize

17 Lis 2022

Před budou České televize se dnes sešlo několik tisícovek nespokojených kandidátů na účast v reality show Výměna manželek, kteří přišli protestovat kvůli tomu, že na jejich přihlášku do pořadu nikdo nereagoval.

Demonstranti uspořádali akci prostřednictvím sociálních sítí, kde se ve Facebookové skupině neúspěšní kandidáti domlouvali, že dají najevo svůj nesouhlas s castingovým procesem České televize. Jak se ale nakonec ukázalo, na jejich přihlášky nikdo nereagoval, protože ve skutečnosti pořad točí TV Nova.

„Dobře, možná jsme poslali přihlášku do špatné televize, ale je to jejich chyba. Televize si to mezi sebou měly přeposlat. Když někde hoří a já omylem zavolám na policii, tak mě taky přepojí na hasiče,“ tvrdí organizátor demonstrace Vladislav Kabel.

Demonstrace využili zubaři a exekutoři

Vzhledem k demografické a sociální třídě, která se reality show tradičně účastní, využili demonstraci zubaři a exekutoři, kteří tvořili téměř až polovinu z počtu lidí, kteří před budovu ČT dorazili. Zubaři využili protest k tomu, aby demonstrantům rozdali vizitky a registrační formuláře k sobě do ordinace, jelikož účastníci často mají katastrofický stav chrupu a exekutoři zase předali do vlastních rukou dopisy, které si lidé odmítají vyzvednout. Exekuce je taktéž evergreenem účastníků pořadu, což by mohl potvrdit i organizátor Vladislav Kabel.

Celý protest se nakonec po několika hodinách, kdy dav konečně pochopil, že stojí před špatnou budovou, přesunul na Národní třídu, kde si aspoň vybil svoji frustraci hádkou s lidmi, kteří přišli oslavit výročí Sametové revoluce a Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva tím, že na ně pokřikoval, že za válku na Ukrajině ve skutečnosti mohou USA. Za což samozřejmě mohou, protože máme informace o tom, že Vladimir Putin byl ve skutečnosti unesen CIA a na jeho místo byl Bidenem dosazen dvojník, který celý teror rozpoutal.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.