Tesla otevře továrnu v Rusku. Bude tam vyrábět Muskviče

07 Říj 2022

Automobilka Tesla plánuje v příštím roce otevřít v Rusku novou továrnu. Ta bude speciálně vyhrazena pro výrobu nového modelu – Muskviče.

Muskvič sice zatím oficiálně oznámen nebyl, avšak jeho výroba započne právě v Rusku už v roce 2023. Mělo by se jednat o úplně novým model automobilu, který nebude poháněn elektřinou, nýbrž ruským zemním plynem. Jiný než ruský plyn, přitom v automobilu fungovat nebude.

„Ruský plyn je nejlepší plyn na světě a jeho spalování a těžba mají nulové emise. Muskvič proto bude nejčištější auto na světě,“ prohlásil podle našeho zdroje Elon Musk.

Takto vysoké kvality přitom ruský plyn začal dosahovat teprve nedávno. Podle odborníků je to vlivem příměsí ukrajinské krve.

„Rusové začali do svého plynu přidávat ukrajinskou krev, která naprosto mění podstatu plynu a způsobuje, že při spalování nejsou produkovány žádné emise. Naopak výpary z plynu zachytávají okolní CO2 a mění ho na kyslík, čímž emise naopak snižují. Měli bychom okamžitě vyslat delegaci do Ruska, pokouřit Putina a začít tento Putinův krvavý plyn odebírat!“ řekla naší redakci odbornice na ruský plyn Anal Zyrtek Hampejzová.

Muskvič by měl být společným projektem Elona Muska a Vladimira Putina. Název přitom kombinuje jména legendárního sovětského vozu Moskvič a Elona Muska – Muskvič. Plán Elona Muska na mír na Ukrajině, který vyvolal rozruch po celém světě, tak najednou dává smysl.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.