Šok v řadách českých olympioniků! Oficiálním držitelem všech českých medailí je Miroslav Pelta

16 Srp 2016

Čeští medailisté z olympijských her v brazilském Riu se ze svých medailí radovali poněkud předčasně. Český olympijský výbor (ČOV) totiž kuriózně interpretoval jednu z nových směrnic Mezinárodního olympijského výboru (MOV). Ta stanovuje, že každá výprava musí vybrat jednoho z funkcionářů buď přímo ČOV, nebo jeho přidružených organizací, který jako delegát převezme neformální záštitu nad úspěchy českých sportovců. Tím delegátem v tajném hlasování nebyl zvolen nikdo jiný, než právě předseda Fotbalové asociace ČR, pan Miroslav „epojištění.cz“ Pelta.

Problém však nastal v okamžiku, kdy Český olympijský výbor Peltu v důsledku administrativní chyby nedopatřením namísto do delegátské registrace zanesl do oficiální soupisky výpravy. Zbytek výpravy byl registrován v jiném dokumentu, který však MOV nemohl dohledat. Tím, že je Pelta (byť pouze na papíře) jediným řádně přihlášeným a akreditovaným členem české olympijské výpravy, se stal oficiálním držitelem všech medailí, rekordů a peněžních prémií, kterých čeští olympionici dosáhli nebo ještě dosáhnou.„Veškeré listiny už byly ratifikovány a zaslány do sídla Mezinárodního olympijského výboru v Lausanne. Záležitost je tak zcela mimo naší kompetenci. Pan Pelta bude nyní, byť doufáme, že pouze dočasně, figurovat ve všech statistikách jako oficiální držitel všech českých medailí. Věřím, že i pro něj je to velký šok. V důsledku této chyby bude totiž muset neprodleně odjet do Ria, aby na slavnostních ceremoniích mohl medaile za české sportovce přebírat,“ říká Jiří Kejval, předseda ČOV.

Pana Peltu se nám k oficiálnímu vyjádření nepodařilo zastihnout. Náš reportér, který o vyjádření požádal přímo v Riu zatím jediného českého zlatého medailistu, judistu Lukáše Krpálka, po ošetření prasklé lícní kosti, čtyř zlomených žeber, krvácení bránice a pohmožděných ledvin uvedl: „Lukáš to, že mu placku asi vezmou, vzal jako chlap. Sportovně. Za Kvitovou mě ale nikdo nedostane.“Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..