Saúdská Arábie uznala, že jsou ženy lidé

01 Zář 2017

Po mnoha letech utlačování a diskriminace se ženám v Saúdské Arábii začalo blýskat na lepší časy, jelikož saúdská vláda v čele s králem Salmánem uznala, že jsou ženy také lidé a mělo by se na ně i tak nahlížet. Přitom doteď byly ženy v Saúdské Arábii brány stěží jako savci. Podle expertů by to mohlo znamenat brzký nástup rovnoprávnosti mužů a žen v Saúdské Arábii.

„Podle našich vědeckých špiček jsou ženy i přes svoji podřadnost a hloupost ve skutečnosti také zástupcem druhu homo sapiens sapiens a asi by měly mít stejná práva jako muži. Jen si musíme dát pozor na to, aby se nám to nevymklo z rukou a ženy nakonec celou společnost neovládly, jako se tomu stalo na západě, kde jsou dnes i banality, jakými jsou třeba znásilnění nebo sexuální harašení brány jako trestný čin,“ řekl král Salmán.

K věci se vyjádřili i arabští bojovníci za lidská práva.

„Přesně za tohle léta bojujeme. Ženy budou konečně rovny mužům! Tresty za odhalování a neposlušnost budou o dost nižší a počty znásilnění budou také omezeny. My jsme spokojeni. Konečně nebudeme na západě bráni jako barbaři!“ prohlásil Mustafa al-Ibalgin, předseda neziskové organizace Arabové bez hranic.

Návrh na změnu zákona, který zajistí ženám rovnoprávnost, je již v jednání. Měl by všem saúdským ženám garantovat rovnoprávnost s muži. Zároveň bude všem mužům povoleno pouze jedno znásilnění měsíčně, což by mělo razantně snížit počty znásilněných žen. Ženám bude nově povoleno se na veřejnosti  beztrestně odhalit až po kolena. Sníží se i tresty za porušení zákazu odhalování. Ukamenování nově nahradí o dost mírnější trest, kterým bude půlhodina veřejného lynčování.

1 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..