Ruský tisk: S Putinem bychom na mistrovství světa získali zlato, ten ale bohužel reprezentaci odmítl

27 Kvě 2019

Ruská hokejová reprezentace včera porazila Česko 3:2 a získala tak třetí místo na letošním mistrovství světa. O úspěch se ale rozhodně nejedná, jelikož sborná nebere nic jiného než zlato. V souvislosti s neúspěchem ruských reprezentantů tak nastává otázka – proč Vladimir Putin odmítl reprezentační nabídku, a odsoudil tak ruský tým až k třetímu místu?

Ruský prezident Vladimir Putin ovládá mnoho řemesel a sportů. Mezi ně patří i hokej, ve kterém Putin nemá na světě konkurenci. Vladimir Putin se hokejem sice neživí, ani ho na profesionální úrovni nehraje a nikdy ani nehrál, ale i přesto dokáže dát v utkání proti týmu složeného z profesionálních hokejistů klidně až 10 branek. Není tak divu, že se o něj zajímaly i kluby z NHL. Putin se však vstupu do profesionálního hokeje vyhýbá, protože by to narušilo jeho politické a vlastenecké povinnosti.

Nicméně, skutečnost je taková, že i když ruský tým předváděl až do semifinále suverénní výkony, zlato rozhodně jisté neměl. Ruský trenér tak oslovil Vladimira Putina a nabídl mu místo v první formaci ruské sborné. Tato nabídka byla Putinovi zaslána ihned po postupu ze skupiny, aby si tím ruští hokejisté pojistili hladký průběh vyřazovacích soubojů. Putin ji však odmítl a každý se tak ptá, proč to udělal. Proč Putin nepřijal nabídku reprezentovat Rusko a nedovedl sbornou ke zlatu?

Odpověď na tuto otázku nám dal samotný Putin. Podle něj by totiž bylo nespravedlivé, kdyby oblékl dres ruského národního týmu a reprezentoval jej na mistrovství světa. Putin si je vědom toho, že profesionální hokejisté jsou na rozdíl od něj pouze lidé, tudíž by proti týmu, který by vedl právě on, neměli šanci. V zájmu sportovní spravedlnosti a férovosti tak ruský prezident nabídku odmítl, protože chtěl dát šanci i ostatním týmům. Toho zkušeně využili například Finové, kteří po vyřazení právě ruského týmu následně ve finále porazili i Kanadu. Dá se tak říct, že Finsko získalo trofej pouze díky Vladimiru Putinovi.

Vítězství proti Česku slavil prezident Zeman i hradní žumpa

Rusko sice třetí místo nebere jako úspěch, nicméně je stále lepší získat bronz, než nezískat vůbec nic. I proto podporovalo sbornou v zápase o třetí místo přímo v hale i několik ruských vrcholných politiků.

Ruské hokejisty podporovala přímo na stadionu kompletní hradní žumpa, včetně prezidenta Zemana. TMBK

Češi však byli po celou dobu zápasu lepším týmem a Rusové vyhráli pouze zásluhou brankáře Andreje Vasilevskiho, na kterého šlo celkem 50 střel. I z toho důvodu se mezi odborníky diskutuje, že se za maskou ruského brankáře ve skutečnosti přece jen skrýval Putin, a Vasilevski zůstal zamčený v šatně. Během předávání medailí se pak oba muži nenápadně prohodili.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..