Ruský ministr chtěl dokázat, že je pivo nealkoholický nápoj a vypít 20 piv, zemřel na otravu alkoholem

23 Čvc 2019

Ruské ministerstvo průmyslu a obchodu přišlo s návrhem vyhlásit pivo nealkoholickým nápojem. Ministr Jurij Notor v rámci návrhu prohlásil, že vypije 20 piv během 6 hodin, aby dokázal, že jde o nealkoholický nápoj – po 18 pivu zemřel na otravu alkoholem.

Notor započal svůj maraton včera v 18:00 prvním pivem. Během 4 hodin jich v sobě měl už 17 a zdál se být naprosto střízlivý. Pak ale po dopití 18 kousku náhle zkolaboval. Jelikož si všichni byli jistí, že je pivo nealkoholickým nápojem, nebyli na místě žádní záchranáři, kteří by na celou demonstraci dohlíželi. Sanitka se tak na místo dostala až po 20 minutách, kdy bylo jasné, že Notora už nebude možné zachránit.

„Nechápu, co se stalo. 4 % alkoholu jsou pro Rusa ničím, není možné, aby po pohých 18 pivech někdo zemřel na otravu alkoholem. Jsme si naprosto jistí, že jde o sabotáž ze strany levicových neomarxistů, kteří náš návrh od začátku kritizují. Do piva musel někdo přidat alkohol, to je bez depat,“ zní z ruského ministerstvo průmyslu a obchodu.

Vyšetřovatelé však pracují i s verzí, že Notor ve skutečnosti nezemřel na otravu alkoholem, nýbrž na následek znechucení nad tím, že je pivo označováno jako alkoholický nápoj, který není přístupný pro mladší 18 let.

Pivo místo sunaru

Návrh na vyhlášení piva jako nealkoholického nápoje obsahuje i další body. Mezi jedním z nich je například nahrazení sunaru právě lahodným chmelovým nápojem, který obsahuje všechny potřebné vitamíny a minerály.

„Pivo obsahuje vitamíny B, minerály, enzimy a další. Je mnohem výživnější než sunar, který je plný chemie. Pokud budou ruské děti místo téhle bílé břečky pít pivo, vyrostou z nich silní a nebojácní Rusové, kteří tu Ukrajinu jednou dobudou!“ prohlásil Jurij Notor krátce před smrtí na otravu alkoholem.

Jak se po této neúspěšné demonstraci podaří návrhu v ruské dumě zatím není jasné. Co je ale jasné, je to, že tento článek je vymyšlený a nikdo tedy neumřel. Tedy nikdo neumřel při demonstraci, že je pivo nealkoholickým nápojem. Ve skutečnosti ale v Rusku 30 % všech úmrtí souvisí s konzumací alkoholu.

Stejně tak nikdy nezemřel tento mladík s Petrohradu, který celý rok zadržoval větry kvůli sázce.

3 comments
  1. No tak to nemohl být Rus – pravděpodobně šlo o nastrčeného agenta, nejspíš ze Saúdské Arábie či jiné konzervativní muslimské země. Průměrný Rus by po vypití dvaceti piv možná zkolabovl také, ale spíše v důsledku přílišného naředění alkoholu v krvi. :-))

  2. To bude nějaký fake-news. Nebo ta zpráva není úplná.
    V Rusku je zvykem, že se minerálka prokládá vodkou, aby nebyla narušena hladina alkoholu v organismu. Takže pokud byl pan ministr opravdu přesvědčen o tom, že pivo není alkohol a držel se svého zvyku….
    Stal se obětí vlastního přesvědčení.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..