Rusko úspěšně otestovalo raketový pohon chrámu Vasila Blaženého

05 Kvě 2016

Obyvatelé Moskvy včera zažili velkolepou podívanou, když Rusko poprvé otestovalo nový raketový pohon chrámu Vasila Blaženého.

Rusko má tak po Moskevské státní univerzitě už druhou stavbu, jejíž součástí je i raketový pohon. Chrám Vasila Blaženého jím byl vybaven na rozkaz Vladimira Putina, který si chce z chrámu udělat osobní dopravní prostředek.

Celý test proběhl úspěšně a chrám je nyní připraven k ostrému provozu. Putin už tak nebude muset při dalekých cestách do zahraničí sedět hodiny v letadle, protože chrám Vasila Blaženého byl vybaven tím nejvyspělejším raketovým pohonem, díky kterému je v něm možné obletět celou Zemi za zhruba 20 minut.

“Test dopadl lépe, než jsme vůbec čekali. S chrámem jsme úspěšně doletěli na Měsíc a zpátky, a to přesně za 30 minut a 31 vteřin. Jsme tak přesvědčeni, že je možné uvést chrám bezpečně do provozu. Pan prezident by tedy mohl již od zítřejšího dne létat do zahraničí v tom nejmodernějším a nejrychlejším chrámu na světě,” sdělil nám vedoucí celého projektu, pan Vasilij Kremlet.

Rusko s přeměnou historických památek na dopravní prostředky hodlá pokračovat i nadále. Již do roku 2020 by měl být Zimní palác v Petrohradu přestavěn na vesmírnou loď, zatímco z balzamovaného těla V. I. Lenina by si chtěl Putin už letošní zimu udělat nové sáně.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..