Rusko poslalo do Itálie na pomoc armádní lékaře a virology. Zůstat by mohli až 40 let

25 Bře 2020

Rusko před několika dny poslalo do koronavirem zasažené Itálie několik stovek armádních lékařů a virologů, kteří by měli pomoci tamnímu přetíženému zdravotnickému systému. Ti jsou podle slov ruské vlády připraveni zůstat na místě tak dlouho, jak jen to bude nutné.

Naši armádní doktoři zůstanou jak jen to bude nutné. Ze zkušenosti víme, že taková přátelská výpomoc od naší armády může trvat i 40 let. Ptáte se, jestli je tomu tak i v tomto případě? Ano, je,” prohlásil ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov.

Rusko však tímto svoji štědrou pomoc rozhodně nekončí. V následujících dnech až týdnech by do Itálie mělo poslat desítky tun materiální pomoci a zdravotní techniky. Italové by se mimo jiné měli dočkat i zdravotnických stíhaček Su-34 a obrněných sanitek T-90, jejichž pancířem neprojde ani ten nejsilnější koronavirus.

Chybí vám tu blikající reklama na plíseň nehtů a prodlužování penisu? Nám taky ne.

Proto jsme vykopli všechny inzerenty, ani neposíláme cookies žádným korporacím. Tím pádem ale přežíváme jen díky vám. Nenechte nás v tom.

Pozvětě naši redakci na kávu, ať vás může bavit dál: 👉 https://buymeacoffee.com/az247

Nebo se staňte naším koncesionářem na HeroHero. Za cenu jednoho rohlíku denně (3 Kč) nezískáte krom dobrého pocitu z podpory AZ247 skoro nic navíc. Možná jen občas nějaký článek v předstihu: 👉 https://herohero.co/az247

1 comments

Leave a reply

Tento web používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak data z komentářů zpracováváme.