Rusko: Za výbuchem ve Vrběticích nestojí agenti GRU, ale padouch Gru

19 Dub 2021

Českem aktuálně otřásá zjištění českých tajných služeb, že ruští agenti GRU měli prsty ve výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. Rusko se však tomuto nařčení brání. Žádný sklad prý neodpálilo, a počet agentů dle Rusů také nesouhlasí.

Rusko se zdá být obviněními velice rozhořčeno a nic z toho, co nám BIS a média předkládají, prý není pravdou.

„Proč bychom odpalovali muniční sklad v České republice? Aby munici Češi nemohli prodat na Ukrajinu? To je směšné! Toto tvrzení odmítáme. A počet agentů, kteří se na výbuchu podíleli je také špatně. Podle mých informací byli minimálně 3!“ prohlásil mluvčí české pobočky GRU Zaskodnikos Agentulin.

Sklad ve skutečnosti neodpálili agenti GRU, ale padouch Gru

Rusko dále dodává, že výbuch skladu skutečně nebyla nehoda. Viníkem výbuchu je však někdo jiní než agenti GRU. Ve skutečnosti prý sklad odpálil zloduch jménem Gru. Všechno by tak mohl být jenom problém překladu.

„Je nutné si uvědomit, že GRU je pouze česká zkratka. Zatímco jméno Gru je stejné po celém světě. Máme důvodné podezřejní se domnívat, že za výbuchem skladu nestojí agenti GRU, ale padouch Gru a jeho mimoni. Celé je to jenom chybou v překladu a zároveň provokací agentu CIA,“ tvrdí dále Agentulin.

Padouch Gru však angažování v celém případe taktéž odmítá. „Netuším, kde je Česko,“ vyřkl na svoji obhajobu. Výbuch skladu navíc ani nesedí s padouchovou klasickou agendou, kterou je krást cenné věci. Akt terorismu není nic obvyklého, leda by jeho krádež skončila fiaskem a vedla k výbuchu. Co by však tento světoznámý padouch chtěl v muničním skladu ve Vrběticích ukrást, není jasné.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.