Pořadatelé brňenského koncertu kapely Ortel přesunuli vystoupení do brněnské mešity

19 Čvn 2020

Kapela Ortel bude v červenci vystupovat na vskutku netradičním místě. Poté, co koncert jediné české kapely, která zpívá pravdu, odmítly hostit všechny brněnské kluby, rozhodli se pořadatelé koncertu přesunout vystoupení skupiny Ortel do brněnské mešity.

Pořadatelům v podstatě žádné jiné varianty nezbyly. Skupinu odmítly všechny kluby, diskotéky, sokolovny, klubovny i kostely. De facto jediný, kdo se rozhodl této vlastenecké kapele udělit azyl, byla česká muslimská obec.

“Chtěli bychom tímto poděkovat pořadatelům za snahu, že i přes nepřízeň většiny brněnských klubů nakonec našli místo, které bude hostit náš koncert. Už jsme si to tam byli prohlídnout, zda místo vyhovuje našim standardům a zda zde můžeme uspořádat pravý bigbítový koncert. Jsme moc rádi, že klub Mešita to má v hlavě v pořádku a nesnaží se v rámci přehnané politické korektnosti a pod vlivem muslimského lobby sabotovat náš koncert,” píše se na Facebooku kapely Ortel, jejíž členi zatím evidentně netuší, že nebudou hrát v klubu s názvem Mešita, nýbrž v opravdové muslimské mešitě.

To samé očividně zatím očividně netuší ani fanoušci kapely.

“Majitel klubu je zřejmě opravdickým Ortelákem, když svůj klub pojmenoval po nejslavnější písničce Ortelu!” píše v komentáři fanoušek Karel.

Koncert by měl proběhnout koncem července. Zda členům či fanouškům kapely nakonec dojde, že jsou ve skutečné mešitě, se teprve dozvíme.

Článek je satirický a nezakládá se na pravdě (ale mohl by).
Máš rád naši tvorbu? Podpoř nás na Patreonu a získej exkluzivní výhody!
Become a Patron!

1 comments
  1. Po tomto koncertu má skupina Ortel namířeno na turné v Iránu, Pakistánu, Saudské Arábii a Egyptu. Na zpáteční cestě (bude-li) se členové kapely chtějí na skok zastavit v Gaze. Tato chvályhodná akce bude šířit českou kulturu po blízkém východě a na severu Afriky. Výborně chlaci, výborně.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

RSS