Po obleku z Koránu mají Rusové další trumf pro boj s Islámským státem – vepřové bomby

14 Říj 2016

„Zabijte je všechny, Alláh si je pak přebere“ je zřejmě novým krédem ruské armády. Její experti vytvořili první zbraň určenou speciálně pro zabíjení islámských radikálů – vepřové bomby. Jejich princip je přitom, stejně jako celé Rusko, nesmírně jednoduchý. Zvíře je kromě prvotřídních zbytků pirohů a vodky krmeno také směsí dynamitu, plastické trhaviny a hřebíků. Tuto novinku, pro kterou NATO zavedlo kódové označení „PIG BEN“, Rusko poprvé použilo při dnešním náletu na pozice IS třicet kilometrů západně od města Rakká.

Účinek vepřových bomb si zatím Rusové pochvalují. „Co nezvládne exploze nebo náplň z hřebíků, to dokončí rychle letící kusy vepřového masa a sádla,“ řekl hlavní konstruktér zbraně, kapitán Fjodor Pavlovič Filutov a dodává: „Vepřová bomba navíc naprosto bezpečně zamezí vstup do ráje všem muslimákům, kteří se nacházejí v účinném dosahu od epicentra výbuchu, který je až 200 metrů. Při testování v Čečensku jsme zaznamenali velké úspěchy.“

Koránoblek ani vepřové bomby prý ale nejsou poslední zbraní určenou speciálně pro Blízký východ. Ruská armáda uvažuje i o tom, že do výzbroje voják zařadí speciální granáty naplněné vodkou, jelikož alkohol je muslimům přísně zapovězen. První testovací série však ani neopustila brány výrobního závodu, jelikož vývojáři nechtěli podcenit laboratorní zkoušky a všechny granáty při testech vypili.

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Roman SkalaBubřiměch Q. Bimbál Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Bubřiměch Q. Bimbál
Host
Bubřiměch Q. Bimbál

Trvalo to sice skoro měsíc, ale konečně zase úžasná, nezkreslená a nezaujatá zpráva. ☺

Roman Skala
Host

Ceske zbrojovky pohorely na nedostatku ucinne slozky v munici. Po explozi veprove bomby ceske vyroby nebyly shledany na telech islamistu zadne patologicke zmeny. Nemuze tak byt rec ani o stopovem mnozstvi veprove tkane. S pozdravem Svetu mir reznik z Vysociny.

Reklama

RSS