Nová opatření a kompenzace budou místo vlády schvalovat diváci Čau lidi pomocí smajlíkových reakcí

05 Led 2021

Premiér Babiš dnes na svém Facebooku oznámil, že o nových opatřeních proti koronaviru a kompenzacích pro podnikatele nově nebude rozhodovat vláda, nýbrž přímo občané České republiky v Babišově pořadu Čau lidi.

Andrej Babiš chce ve vystoupení Čau lidi navrhnout několik řešení opatření a kompenzací, a lidé si pak pomocí smajlíkových reakcí u videa sami vyberou, který plán se jim nejvíce libí. Premiér navíc chce nechat lidem možnost vymyslet si vlastní opatření a kompenzace, tudíž kdyby se ani jedna z premiérem navrhnutých variant lidem nelíbila, vyhraje hlasování ten z diváckých návrhů, který v komentářích získá nejvíc lajků.

„Facebook má 7 různých smajlíkových reakcí. Já si připravil 6 variant s opatřeními a kompenzacemi. Každá varianta bude označena jednou smajlíkovou reakcí, pro kterou budou moci lidé hlasovat. Sedmá reakce, tzv. „To mě štve“, je „právo veta“. Pro to lidé můžou hlasovat, pokud nesouhlasí s ani jednou variantou. V takovém případě o opatřeních rozhodne skutečně lid, protože vyhraje ten návrh opatření a kompenzací, který bude mít pod videem nejvíc lajků, a to bez ohledu na to, jak moc debilní bude,“ prezentuje Andrej Babiš svůj plán.

Krom toho plánuje premiér ve vysílání hlasovat i o případném novém ministrovi zdravotnictví, o tom, zda vakcína proti koronaviru bude dostupná pouze pro předplatitele iDnes premium, či o tom, koho bude premiér urážet, až ho omrzí piráti.

Není to poprvé, kdy premiér něco řešil pomocí Čau lidi, a oficiální cestu úplně vynechal. Včera například exluzivně prezentoval v Čau lidi očkovací strategii republiky. Nedá se tedy vyloučit, že v budoucnu bude vláda úplně rozpuštěna, a o všem dění budou rozhodovat diváci premiérova pořadu. Česká republika by po propuštění všech poslanců a ministrů ušetřila desítky až stovky milionů korun ročně.

Čau lidi, ve kterém se bude rozhodovat o osudu České republiky, by se mělo vysílat živě už zítra v 17:00 na Facebooku premiéra Babiše.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.