Němci našli náhradu za ruský plyn a ropu. Vytvořili generátor, který pohání proslovy Grety Thunberg

20 Dub 2022

Německým vědcům se podařilo vytvořit unikátní generátor elektrické energie, který nemá žádný negativní dopad na životní prostředí a jako palivo používá proslovy aktivistky Grety Thunberg.

Podle vědců jde o unikátní generátor, který produkuje naprosto čistou elektrickou energii.

„Povedlo se nám vytvořit mechanismus, který pohání negativní energie z proslovů aktivisty Grety Thunberg. Tento mechanismus pak tuto energii přeměňuje na energii elektrickou,“ tvrdí vědci.

Vědci se nebojí označit tento generátor za budoucnost energetiky, protože neprodukuje žádné CO2, ani žádný odpad.

„Jedná se o naprosto čistý způsob výroby elektrické energie. Jen musíme vydržet poslouchat Gretu, což je pro někoho dost velké utrpení. Nicméně proslovy této mladé Švédky o konci civilizace, planety, zlých světových vůdcích a zničeném dětství, jsou nekonečnou studnicí negativní energie, kterou dokážeme přeměnit na elektřinu,“ dodávají vědci.

Z videa 7 TWh, z živé Grety 41 TWh za den

Vědci navíc netají své nadšení z toho, že jeden generátor by teoreticky mohl pohánět celou planetu.

„Jeden Gretin proslov puštěný na videu vyrobí 7 TWh za den, tedy přibližně polovinu toho, co vyrobí například Dukovany za rok. Naše výpočty ale potvrzují, že kdybychom do našeho generátoru zavřeli živou Gretu, získali bychom tím 41 TWh za den, což je zhruba 15 000 TWh za rok. Tímto bychom pokryli celosvětovou spotřebu elektrické energie! A zbavili se závislosti na ruské ropě a plynu!“ tvrdí dále vědci.

Ano, můžeme se bavit o tom, zda je morální a etické zavřít živého člověka na celý život do generátoru, i když je to Greta. Nicméně v tomto případě by to bylo pro vyšší dobro. Toho si je koneckonců vědom i Gretin otec, který prohlásil, že Grétu jako palivo do elektrického generátoru klidně prodá, pokud dostane dostatečně vysokou finanční nabídku.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.