Monika Babišová po zveřejnění dokumentů Pandora Papers vrátila všechny šperky od Pandory

06 Říj 2021

Manželka premiéra Babiše Monika Babišová po zveřejnění dokumentů Pandora Paper, podle kterých premiér Babiš v roce 2009 prostřednictvím nastrčených firem vypral skoro 400 milionů korun, vrátila všechny svoje šperky od Pandory. Krom toho na svůj Instagram zveřejnila příspěvěk, ve kterém kritizuje tohoto dánského výrobce šperků, že chce jejího manžela vyštvat z politiky.

Paní Monika šla všechny šperky vrátit do pražské pobočky Pandory, kde si nechala zavolat manažera a udělala takovou scénu, až ji musela vyvést ochranka. Následně napsala na svůj Instagram příspěvek, kde si nebrala servítky.

„Jsem velice zklamaná, že kromě Pirátů, SPOLU, Milionů chvilek, stovek světových novinářů, EU, Evropské komise, světových médií, Iluminátů, George Sorose, Evropského úřadu pro boj proti podvodům, mého nevlastního syna, Eurostatu, Transparency International a mnoho dalších, chce mého může z vlády dostat i můj oblíbený výrobce šperků. V reakci na dokumenty zveřejněné společností Pandora, tedy Pandora Papers, jsem se rozhodla vrátit všechny šperky, které od nich mám. Omlátila jsem to tam zaměstnankyním, které za nic nemůžou o hlavu! Stejně to jsou jen cetky pro chudinu!“ píše na svém Instagramu Monika Babišová.

Proč zrovna Pandora nechce Babiše v české politice, není jasné. Kdybychom pátrali hlouběji, určitě bychom ve vlastnických strukturách Pandory nalezly vazby na George Sorose, Miroslava Kalouska nebo dokonce Ivana Bartoše. Nevíme, jestli to je pravda, ale určitě by mohla být.

Jedná se každopádně o chvalihodné gesto a Babiš i jeho rodina tím dávají jasně najevo, že z politiky se na svůj zámek ve Francii nenechají vyhnat ani mocnými zahraničními firmami.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.