Mladík z Petrohradu (†27) téměř rok zadržoval větry kvůli sázce. Dnes časně ráno explodoval

18 Zář 2016

Mohutným výbuchem dnes nad ránem tragicky skončila sázka skupiny ruských mladíků. Jeden z nich se s ostatními vsadil o karton vodky, že vydrží celý rok neprdět. Po deseti měsících však jeho střeva tlak nevydržela a náhlý výbuch metanu, který vzplál od zapálené cigarety, kompletně zdemoloval mužův byt a narušil statiku celého domu.

Přivolaní hasiči, kteří se nejprve domnívali, že došlo k výbuchu plynové přípojky, byli po příjezdu na místo zděšení. Celý roh pětipatrového domu byl tlakovou vlnou srovnán se zemí. „Když jsme dorazili na místo, viděli jsme těla rozesetá v okruhu několika desítek metrů od místa exploze. Při bližším zkoumání jsme zjistili, že jsou všichni naživu avšak silně podnapilí. Nikdo z nich si prý exploze nevšiml,“ řekl Igor Fedorovič Gopnik, mluvčí petrohradských hasičů.

14163951_10207547487466927_1492411811_o

Na fotografii mladíka, která byla pořízena pouhé dva týdny před jeho úmrtím můžeme vidět, že jeho tělo bylo až po okraj naplněno hořlavým plynem. Námi dotázaný lékař uvedl, že je zázrak, že mladý Rus vydržel pohromadě tak dlouho. Mladíkova rodina nyní čelí žalobě společnosti Gazprom, která požaduje kompenzaci za nedovolenou manipulaci s otevřeným ohněm. Zřejmě pozůstalým vyměří i doplatek plyn, na který má v zemi tato polostátní firma monopol.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

4 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..