EU chce zakázat rybí prsty, protože ryby nemají prsty

29 Pro 2016

Mezi změtí nesmyslné bruselské byrokracie se tentokrát objevil návrh na zakázání názvu “rybí prsty”, jelikož ryby ve skutečnosti žádné prsty nemají. Podle Bruselu se tedy jedná o klamání zákazníků, kteří si pak mohou myslet, že kupují skutečné rybí prsty.

“Viděli jste někdy rybu s prsty? Asi těžko, protože ryby prsty nemají. Pokládáme tedy prodej produktu s názvem ‘rybí prsty’ za klamání zákazníků. Denně si tisícovky zákazníků koupí k obědu rybí prsty, a přitom vůbec netuší, že ve skutečnosti o rybí prsty vůbec nejde,” prohlásil předseda Evropské komise pro buzeraci potravinářského průmyslu, pan Peter Mah.

Tvrzení EU potvrzují i přední odborníci na anatomii ryb.

“Ryby prsty skutečně nemají,” sdělil naší redakci známý rybí biolog Kanye West, jenž se proslavil svojí knihou Gayfish, která pojednává o anatomii a sexualitě ryb a mořských plodů. “Je to jako kdybyste prodávali vepřové ploutve,” poukazuje West na absurditu názvu rybí prsty (prasata ploutve nemají, pozn. redakce).

Návrh na zákaz rybích prstů se zrodil již před dlouhými měsíci, avšak teprve nyní se o něm začíná vážně diskutovat, protože nic důležitějšího k řešení momentálně Brusel nemá. V platnost by přitom mohl vstoupit už v půli roku 2019.

29 komentářů
 1. Podávám tímto podnět k potravinářské komisi EU na rozšíření zákazu a “Mysliveckou klobásu”. Provedené testy ve všech případech potvrdily absenci masa myslivců.

  1. Mohl by jste laskavě připojit i stížnost na Starou mysliveckou? Pochybuji,že je v ní nějakým způsobem detekovatelný obsah starých myslivců.

 2. Lze předpokládat že dalším zakázaným produktem budou Krabí tyčinky, neboť jediné tyče byly ve spojitosti s kraby nalezeny v klecích do kterých se krabi chytají.

  1. Mojmíre, dovolím si nesouhlasit. Dle jejich chuti jsou často krabi tyčinky vyráběny právě z těch klecí.

 3. Obávám se, že Dětský olej bude stejný podvod na spotřebitele, jako rybí prsty, Krabí tyčinky, nebo Myslivecká klobása.

 4. A co teprve cikánská pečeně! Jeden by si mohl myslet, že je to udělaný z cikánů. A navíc, cikáni nejsou, jsou rómové, takže je to tuplovaný klamání zákazníka.

  1. JO !!!! Ale tak Johane, tos trefil. anebo je to mysleny tak, ze cikanska pecene je maso, ktery ukrad cikan (teda ziskal rom by se spravne melo rict?)

 5. Já bych si dal bacha na výraz “mořské plody”. Moře není žádný strom, keř a pod. Proto nemůže mít žádné plody.

 6. U těhle článků se vždycky ukáže, kolik v ČR žije tupounů, kteří jsou schopni věřit čemukoliv…

 7. Asi autor článku nezná ryby, žijící přisáté ke skále, jako je přísavník tříprstý a přísavník pětiprstý. Když se jim prsty uřežou, rychle jim zase dorostou, je to, jako když stříháte ovci. Jen mi to připadá poněkud surové, proto rybí prsty nejím.
  A kdyby náhodou chtěl někdo namítat, že přísavníky nejsou ryby, ale popínavé rostliny, tak je suchar.

 8. ach, nešťastná čeština, nerozlišující, zda jsou prsty “vyrobeny z ryb” nebo “patřící rybě” či “určeny pro ryby” (jako třeba “rybí žrádlo”) 😀
  teda … ono v tom stejně žádné maso z ryb není, ale to je už sekundární záležitost …

 9. No jen si dělejte prdelky, on si nějaký znuděný Bruselský komisař tohle přečte a hned tu máme nové jednání a k okurkám i banánům máme další skvělý EU zákon 😀
  Jinak se tady vždy pobavím

 10. samej zmrd v eu, řeší pikačoviny,ale pořádný věci a otázku migrace havěti směrem do evropy nic… navíc se jim nemsí říkat uprchlící,protože oni odnikud neuprchli…přijeli na férovku a sprostě vydírat evropany

 11. To je jazykový problém, prsty jako v češtině nebo angličtině se tomu neříká v každém jazyce. Německy je to Fischstäbchen, což jsou tyčinky.

 12. Přeci nejde o název ale o to jakou ptákovinou se EU zabývá, každý normální člověk absolvující základní školu ví že ryba nemá prsty, prsty, tyčinky pro spotřebitele bych viděla problém v kvalitě produktu ne v názvu to EU nevadí dvojí kvalita hlavně že se zbaví odpadu.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..