EU chce zakázat rybí prsty, protože ryby nemají prsty

29 Pro 2016

Mezi změtí nesmyslné bruselské byrokracie se tentokrát objevil návrh na zakázání názvu “rybí prsty”, jelikož ryby ve skutečnosti žádné prsty nemají. Podle Bruselu se tedy jedná o klamání zákazníků, kteří si pak mohou myslet, že kupují skutečné rybí prsty.

“Viděli jste někdy rybu s prsty? Asi těžko, protože ryby prsty nemají. Pokládáme tedy prodej produktu s názvem ‘rybí prsty’ za klamání zákazníků. Denně si tisícovky zákazníků koupí k obědu rybí prsty, a přitom vůbec netuší, že ve skutečnosti o rybí prsty vůbec nejde,” prohlásil předseda Evropské komise pro buzeraci potravinářského průmyslu, pan Peter Mah.

Tvrzení EU potvrzují i přední odborníci na anatomii ryb.

“Ryby prsty skutečně nemají,” sdělil naší redakci známý rybí biolog Kanye West, jenž se proslavil svojí knihou Gayfish, která pojednává o anatomii a sexualitě ryb a mořských plodů. “Je to jako kdybyste prodávali vepřové ploutve,” poukazuje West na absurditu názvu rybí prsty (prasata ploutve nemají, pozn. redakce).

Návrh na zákaz rybích prstů se zrodil již před dlouhými měsíci, avšak teprve nyní se o něm začíná vážně diskutovat, protože nic důležitějšího k řešení momentálně Brusel nemá. V platnost by přitom mohl vstoupit už v půli roku 2019.

29 comments
  1. Asi autor článku nezná ryby, žijící přisáté ke skále, jako je přísavník tříprstý a přísavník pětiprstý. Když se jim prsty uřežou, rychle jim zase dorostou, je to, jako když stříháte ovci. Jen mi to připadá poněkud surové, proto rybí prsty nejím.
    A kdyby náhodou chtěl někdo namítat, že přísavníky nejsou ryby, ale popínavé rostliny, tak je suchar.

  2. Přeci nejde o název ale o to jakou ptákovinou se EU zabývá, každý normální člověk absolvující základní školu ví že ryba nemá prsty, prsty, tyčinky pro spotřebitele bych viděla problém v kvalitě produktu ne v názvu to EU nevadí dvojí kvalita hlavně že se zbaví odpadu.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..