EU chce zakázat použití mrtvých kojenců v kojeneckém másle

20 Úno 2021

Kontroverzní kojenecké máslo by se mohlo dočkat výrazné změny, protože EU plánuje co nejdříve zakázat použítí mrtvých kojenců pro výrobu tohoto másla.

Na výrobu jedné plechovky kojeneckého másla jsou použiti přibližně 2 kojenci. Při výrobě několika milionů kusů ročně tak hovoříme o milionech mrtvých kojenců, kteří jsou průmyslově zpracování a použiti na vyrobení másla, kterým se maže pokožka těm šťastnější kojencům, kteří žijí. I proto EU na popud bojovníků za lidská práva rozhodla o zákazu výroby kojeneckého másla z mrtvých kojenců.

„Díky novele zákona z roku 2009 o použití mrtvých kojenců v kojeneckém másle. se naštěstí používají pouze přirozeně zesnulí kojenci, a velkochovy a jatka s kojenci už nejsou v provozu. Nicméně i tak jde o nemorální výrobek, jehož výroba se musí ukončit!“ tvrdí Unie bojovníků za práva lidí, dětí a plodů.

Kojence by mohly nahradit nenarozené plody, či spermie

Začalo se tak již spekulovat, čím by kojenci mohli být v másle nahrazeni. Lobby výrobců kojeneckého másla navrhuje, že by se místo mrtvých kojenců mohly používat potracené plody, či mužské spermie.

„Dobře, pochopíme, že ušlehat ze stovek dětí najednou krabičku másla. se někomu může zdát nemorální. Proto navrhujeme kompromis. Na výrobu másla bychom mohli začít používat potracené plody, či spermie od dobrovlných mužských dárců. Finální výrobek by navíc neztratil na výsledné kvalitě,“ tvrdí mluvčí kojenecko máslového lobby.

Použitím některých z alternativ by samozřejmě kojenecké máslo muselo změnit i svůj název, jelikož by neobsahovalo to, co proklamuje ve jméně. Nová másla by se tak mohla jmenovat například „potratové máslo“, „máslo z mrtvých dětských plodů“, či „máslo kojeneckého typu“.

Stejný osud by navíc mohl v brzké době potkat i dětský olej, na jehož lisování se používají nejčastěji děti od narození do 8 let. Některé se přitom lisují zaživat. I toto by chtěla EU v budoucnu změnit a výrobu tohoto oleje zrušit. Jde tak o další krok, jak EU omezuje naše práva a bere nám výrobky, které tu byly odnepaměti. Otevřete oči a sdílejte, než to smažou!

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.