Důchodkyně Věra Pohlová se v Rusku stala expertkou na kyberbezpečnost. Pomůže Putinovi se zrušením internetů

19 Zář 2021

Slavná česká důchodkyně Věra Pohlová, která se před 22 lety proslavila svým výrokem o zákazu počítačů a internetů, se na dnešním slavnostním ceremoniálu v Kremlu stala vrchní ruskou expertkou na kyberbezpečnost. Důchodkyně přitom má během následujících týdnů vypracovat plán na zrušení internetu a zavedení jednoho ruského centrálního internetu.

Výrok Věry Pohlové se před pár dny donesl až k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Jelikož má Putin již delší dobu v plánu vytvořit autonomní ruský internet, který by byl nezávislý na světové síti, rozhodl se českou důchodkyni oslovit.

„Nad nabídkou jsem neváhala a okamžitě ji vzala. Konečně budu mít šanci splnit si svůj celoživotní sen a zakázat internety,“ sdělila naší redakci samotná Věra Pohlová.

„Po paní Pohlové chceme zakázat všechny internety až na jeden. Tím bude centrální ruský internet, tzv. centrální mozek Ruska. Tento internet bude nezávislý na zkorumpovaném, elitami ovládaném internetu na západě. Bude to poslední skutečně svobodné místo na internetu, které nebude pod dohledem CIA, FBI, ani George Sorose. Budou jej monitorovat pouze FSB, GRU, SVR a Úřad pro internetovou bezpečnost Věry Pohlové. Ti společně zajistí, že bude zachována internetová svoboda a nikdo, kromě ruských zpravodajských služeb, nebude moci na našem internetu nic cenzurovat. Každý zde bude moci komunikovat svobodně. Blokaci dostanou tak maximálně trollové z amerických trollích farem,“ tvrdí mluvčí prezidenta Putina Jurkij Ovčáčkin.

Věra Pohlová by mohla být ředitelkou ruského internetu

Jak lze vyčíst z prohlášení mluvčího prezidenta Putina Jurkije Ovčáčkina, kromě ruských zpravodajských služeb má na svobodu a slova na ruském internetu dohlížet i Úřad pro internetovou bezpečnost Věry Pohlové. Podle našich zdrojů by ruský internet měl přímo spadat právě pod tento úřad, jehož vedoucím by byla právě Věra Pohlová. To by z ní de facto činilu ředitelku ruského internetu. Po Miloši Zemanovi a jeho poradcích by se tak jednalo o dalšího člověka české národnosti s významnou politickou funkcní v Ruské federaci. Gratulujeme!

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.