České feministky se bouří. Vadí jim, že u popelářů nepracují žádné ženy

08 Čvc 2016

Česká feministická obec vydala prohlášení, ve kterém tvrdí, že je pro Českou republiku naprosto ostudné, že zde v popelářském sektoru nepracují téměř žádné ženy. Podle prohlášení jsou všechny ženy, které si plánují slibnou kariéru u popelářů diskriminovány a z pohovorů je často vyprovázejí posměšky a urážky mužů.

V prohlášení kupříkladu stojí také to, že počet žen, které dělají u popelářů, se dá spočítat na prstech jedné ruky. V podstatě to samé se dá říct i o počtu žen, které dělají například u hovnometařů nebo kanálníků. Přitom ženy o tyto pracovní pozice zájem mají.

„Je to ostuda. Máme 21. století a žena stále nemůže jezdit s popeláři, zametat ho*na z ulic nebo čistit kanály. Spousta žen přitom má o tento druh práce zájem, protože jim to připomíná jejich přirozené prostředí, jelikož doma musejí taky po všech věčně uklízet,“ tvrdí prezidentka České feministické obce Ludmila Neposkvrněná.

Popelářů je přitom v České republice nedostatek a zaměstnání ženských uchazeček by mohlo českému popelářskému průmyslu velmi pomoct. Nicméně i tak není mezi popelářskými firmami o ženské služby zájem.

„Co vám na to mám říct? Tohle je mužské řemeslo a ženy se na jeho vykonávání prostě nehodí. Máme s nimi špatné zkušenosti. Většina chlapů pak chodí do práce nerada, když ví, že tam na ně čeká ženská, která je bude celou pracovní dobu peskovat, že něco špatně uklidili nebo že přehlédli jeden plný kontejner,“ prohlásil mluvčí Českého popelářského institutu, pan Bořivoj Šváb.

Na internetu mezitím vznikla petice, která má za cíl ukázat mužům, že i ženy mohou dělat špinavou práci. Petici podepsalo za pouhé dva dny už přes 10 tisíc žen a další podpisy přibývají každým dnem.

1 comments
  1. Je to rehash staršího článku – avšak bytostně pravdivý. Kolik jen matek na tuto práci trénuje od útlého mateřství: měnění plen, utírání prachu, vyhazování košů a praní prostěradel. Proč by žena, která dokáže přebalit dítě, nedokázala vyčistit kanál, vybrat septik – stejná práce, jen ve větším měřítku a placená!!! Mladá dívka zběhlá v utírání prachu dokáže po několika letech praxe jistojistě udržovat prvotřídní pořádek v jí placených pokojích svých čtyřicetiletých synů. A proto křičím: Více žen do popelnic, více žen do kanálů!!!!

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..