Česká republika vzorem pro Francii v rámci uprchlické krize

19 Dub 2016

Začíná takto boj o uprchlíky? Necelý měsíc po uveřejnění plánů na výstavbu luxusního táboru pro syrské uprchlíky na severu Čech se francouzský prezident Francois Hollande nechal slyšet, že nabízí válečným uprchlíkům k ubytování prostory zámku ve Versailles. V rámci tohoto plánu by mělo být uvolněno minimálně celé jižní křídlo budovy, která je společně se zámeckým parkem od roku 1979 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Francouzská vláda v čele s prezidentem se tak snaží zabránit odlivu imigrantů z území Francie. Ti se totiž již začali zapisovat na seznam žadatelů o umístění do českého tábora, který by měl být dostaven koncem příštího roku.

„Je mi osobně trapně z toho, že Syřané se nyní chystají opustit Francii, aby přesídlili do Česka. Musíme se všichni zamyslet nad tím, co jsme proti tomu učinili. Češi nás předběhli – začnou dokonce uprchlíkům vyplácet měsíční příspěvek za přesídlení,“ kála se na svém facebookovém profilu francouzská politička a bojovnice za lidská práva Marine Le Pen.

„Když jsem se doslechl o luxusním sídle, jež pro imigranty připravuje Česká republika, řekl jsem si, že nemůžeme být tak skromní a musíme dát uprchlíkům rychlou možnost ubytování zdarma,“ uvedl ke spekulacím Francois Hollande na včerejší tiskové konferenci ve svém sídle v Eiffelově věži.

„Zatím se tak nestalo, pročež nebudu nijak reagovat. Pokud se však tak opravdu stane, Česká republika má také dostatek nevyužitých historických budov,“ uzavřel v e-mailu premiér Bohuslav Sobotka.

Autor: Teo
Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..