Rusko po prohře na olympijských hrách přesouvá armádu od ukrajinských hranic k hranicím s Finskem

20 Úno 2022

Finští hokejisté dnes na olympijských hrách v Pekingu porazili Rusko 2:1 a získali tak zlatou medaili. Krátce po finálové porážce se začali stahovat ruští vojáci od ukrajinských hranic a zamířili k hranici s Finskem.

Podle Kremlu prohra s aktivitou ruské armády nesouvisí. Tento krok byl prý plánovaný ještě před olympijskými hrami. Ruská armáda pouze ukončila svoje cvičení v okolí Donbasu a přesouvá se na další cvičení poblíž Ladožského jezera.

„Korelace neimplikuje kauzalitu. Západní propaganda se z nás snaší udělat válečné štváče a spojuje naši prohru, lépe řečeno nevýhru s Finskem a naše vojenské cvičení poblíž finských hranic do souvislostí. Ujišťujeme vás, že jde ale o čistou náhodu. Rozhodně nemáme v úmyslu se Finsku mstít tím, že na něj zaútočíme a začleníme jej do Ruské federace, kam když se ohlédneme zpět do historie, jistě patří, stejně jako Krym,“ prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„Nemáme imperialistické choutky, jak se nás snaží líčit západní propaganda. Krym jsme anektovali, protože si to tamní obyvatelé přáli. Finsko, leč je historicky také naším územím, nemáme v plánu anektovat, dokud si to nebude tamní obyvatelstvo přát. Nevylučujeme však, že zakročíme, pokud teď náhodou během našeho cvičení zrovna ve Finsku vznikne separatistické hnutí, které bude tamní fašistická vláda chtít násilně potlačit stejně jako na Ukrajině,“ dodává Lavrov.

Na závěr prohlášení Lavrov pogratuloval Finům k vítězství a popřál jim veselé oslavy, dokud ještě slavit můžou.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.