„Češi jsou idioti,“ hájí operátoři drahé tarify

17 Kvě 2017

Drahé a nevýhodné tarify jsou posledních pár týdnů v České republice hojně diskutovaným tématem. I přes stoupající kritiku však operátoři svoje tarify hájí. Podle jejich slov totiž „jsou Češi idioti“„v Evropě není národ, který by si nechal tak dlouho a tak hodně sr*t na hlavu, a proto je toho nutné využívat tak dlouho, dokud to jde.“

V České republice získáte za 600 Kč tarif zhruba s 5 GB dat. V zahraničí přitom za stejnou cenu získáte tarif s neomezeným voláním, psaním i daty. Mnohdy navíc i levněji. Čeští operátoři se ale kritice brání.

„Češi jsou idioti. Podobně nevýhodné tarify jsme zkoušeli po celé Evropě – nikde si ale nenechali tak dlouho a tak hodně sr*t na hlavu jako v Česku. Třeba ve Finsku by nás za tyhle ceny hnali, Čechům je to ale jedno. Navíc tady máme s naší jakoby konkurencí celkem slušný oligopol. Pokud chtějí Češi používat telefon, tak jim v podstatě nic jiného než draze platit nezbývá,“ řekl naší redakci vysoce postavený manažer jednoho nejmenovaného operátora.

Krom toho, že jsou Češi idioti, mohou podle operátorů za nevýhodnost tarifů i další faktory. Těmi jsou například rozdílné preference a požadavky českých spotřebitelů. Češi si chtějí dokazovat, že jsou zámožní a že mají peníze, proto si pořizují drahé tarify. Připadají si pak bohatší, než například Němci. Obdobně to funguje i u jídla – Češi by mohli konzumovat kvalitní potraviny, ale prostě nechtějí a radši zaplatí za horší složení stejné peníze, jako již zmiňovaní Němci.

Nevypadá to tak, že by tarify měly v dohledném horizontu zlevňovat. Naopak jejich ceny i nadále porostou. Ano, navyšovat se bude i množství dat, to je ale dáno tím, že internet je čím dál obsáhlejší a vyšší počet dat je nutností, stejně jako vyšší cena.

9 comments
    1. Ano, to je pravda, komunisti nám dávali data hezky natištěný v Ruďásku. A dokonce nám šetřili práci a rovnou vybírali ta data, která se nejvíc hodila, abychom si je nemuseli třídit až v hlavě. Z Ruďásku se navíc dala udělat krásná čepice, lepší, než má Babiš.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..