“Češi jsou idioti,” hájí operátoři drahé tarify

17 Kvě 2017

Drahé a nevýhodné tarify jsou posledních pár týdnů v České republice hojně diskutovaným tématem. I přes stoupající kritiku však operátoři svoje tarify hájí. Podle jejich slov totiž “jsou Češi idioti”“v Evropě není národ, který by si nechal tak dlouho a tak hodně sr*t na hlavu, a proto je toho nutné využívat tak dlouho, dokud to jde.”

V České republice získáte za 600 Kč tarif zhruba s 3 GB dat. V zahraničí přitom za stejnou cenu získáte tarif s neomezeným voláním, psaním i daty. Mnohdy navíc i levněji. Čeští operátoři se ale kritice brání.

“Češi jsou idioti. Podobně nevýhodné tarify jsme zkoušeli po celé Evropě – nikde si ale nenechali tak dlouho a tak hodně sr*t na hlavu jako v Česku. Třeba ve Finsku by nás za tyhle ceny hnali, Čechům je to ale jedno. Navíc tady máme s naší jakoby konkurencí celkem slušný oligopol. Pokud chtějí Češi používat telefon, tak jim v podstatě nic jiného než draze platit nezbývá,” řekl naší redakci vysoce postavený manažer jednoho nejmenovaného operátora.

Krom toho, že jsou Češi idioti, mohou podle operátorů za nevýhodnost tarifů i další faktory. Těmi jsou například rozdílné preference a požadavky českých spotřebitelů. Češi si chtějí dokazovat, že jsou zámožní a že mají peníze, proto si pořizují drahé tarify. Připadají si pak bohatší, než například Němci. Obdobně to funguje i u jídla – Češi by mohli konzumovat kvalitní potraviny, ale prostě nechtějí a radši zaplatí za horší složení stejné peníze, jako již zmiňovaní Němci.

Nevypadá to tak, že by tarify měly v dohledném horizontu zlevňovat. Naopak jejich ceny i nadále porostou. Ano, navyšovat se bude i množství dat, to je ale dáno tím, že internet je čím dál obsáhlejší a vyšší počet dat je nutností, stejně jako vyšší cena.

9
Komentujte

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
RATSDasa VeselaIng. Name SurnameporadceNohaVZadnici Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dr.QQ
Host
Dr.QQ

A mají pravdu, protože to říkal i pán Hradu.

HlavaVOblacich
Host
HlavaVOblacich

Češi nejsou idioti!!! Za to může ta po*raná demokracie!!!!! Zlatí komunisti! Kdyby vládli, tak by dali data lidem zadarmo!!!!!! A pěkně natisknutý černý na bílým, protože první mobil by se sem dostal ode dneška za 20 let.

Ondřej Ghoul Vichta
Host
Ondřej Ghoul Vichta

V číně a rusku je komunismus a moc dat tam není 😀 😀 Leda tak procenzurovaných 😀 😀

NohaVZadnici
Host
NohaVZadnici

Chtěl jsem Čechy hájit, že se to postupně lepší, ale vzal jste mi vítr z plachet.

Dasa Vesela
Host
Dasa Vesela

Ano, to je pravda, komunisti nám dávali data hezky natištěný v Ruďásku. A dokonce nám šetřili práci a rovnou vybírali ta data, která se nejvíc hodila, abychom si je nemuseli třídit až v hlavě. Z Ruďásku se navíc dala udělat krásná čepice, lepší, než má Babiš.

Henryk Jarosz
Host
Henryk Jarosz

Slíbili jste, že budete lhát a tady přitom píšete pravdu. Jste uličníci, lumpové a podvodníci. Dožaduji se kvalitních lží. Ať se to už neopakuje…

Ing. Name Surname
Host
Ing. Name Surname

Připojuji se na Henryka Jarosze. Zcela s ním souzním, má pravdu, že jste pěkní podvodníci, když jen říkáte pravdu!!! Hamba!

RATS
Host
RATS

Hanba, mr
Surname, hanba…

poradce
Host
poradce

Reklama

RSS