Brněnští vědci chtějí zjistit, proč idioti vždy odhalí spiknutí, když zrovna sedí v autě

30 Čvc 2022

Brněnští vědci z Vědeckého centra Šalingrad chtějí rozluštit záhadu, která lidstvo trápí od doby, co byly vynalezeny chytré telefony s kamerou. Na otázku, proč to největší spiknutí vždy odhalí ti největší idoti, již odpověď známe. Vědci se proto chtějí zaměřit na to, proč tito idioti vždy toto spiknutí odhalí zrovna v autě, kde rovnou i natočí video, které pak nahrají na internet a vypustí do světa.

Vědecké kruhy aktuálně pracují s několika hypotézami, kterými se tento fenomén snaží vysvětlit. Důkaz, který by tyto hypotézy potvrzoval, ale zatím nemají. Proto se brněnští vědci rozhodli ke geniálnímu kroku – záhadu se pokusí rozluštit v autě.

„Napadlo nás, že když obyčejný idiot v autě dokáže z nějakého důvodu rozluštit celosvětové spiknutí, mohla by geniální mysl například přijít na to, čím to je, že lidská inteligence a vědění za volantem exponenciálně roste,“ tvrdí Šalin Hantec, ředitel brněnského Vědeckého centra Šalingrad.

Podle vědců by za tímto jevem mohlo stát několik věcí. Jednou z teorií je, že se idiot za volantem při jízdě na kvantové úrovni dočasně propojí s automobilem a palubním počítačem. Na krátkou dobu tak může převzít inteligenci například autorádia. S tak velkým nárůstem IQ se mozek zvyklý na inteligenci idiota nedokáže vyrovnat a začne halucinovat o celosvětových spiknutích. Takto dočasně osvícený člověk pak jako první věc vezme telefon a nahraje svoje vize na video, které pak uploaduje na Facebook – odhalení je na světě.

Ilustrační foto

Obrázek 1 z 2

Další teorií je, že auto funguje jako faradayova klec, tudíž když člověk nahrává video v autě, nemůžou ho vidět satelity CIA. Zajístí se tak bezpečné natočení videa a jeho nahrání na Facebook.

Poslední teorií pak je to, že se autoři videí bojí, že jim někdo za ty kecy dá prostě přes hubu, a tak je nahrávají v bezpečí svého auta, kde nabudou dojmu, že je nikdo neslyší.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.