Britové představili vlastní vizi brexitu. Ostrovní stát se přesune za hranice euroasijské tektonické desky

27 Led 2017

Britové se nikdy netajili svou averzí ke zbytku Evropy; obzvlášť zdrženliví byli už od začátku k samotnému procesu evropské integrace, do kterého se zapojili v 70. letech. Prostřednictvím referenda o členství Spojeného království v Evropské unii chtěla velká část z nich vyjádřit svůj nesouhlas se silnější integrací do struktur EU. Jelikož se většina účastníků vyjádřila pro odchod z Evropské unie, britská vláda představila několik možností vystoupení.

Poslední a zatím nejradikálnější plán tzv. Brexitu počítá s instalací několika tisíc lodních motorů tuzemského výrobce Rolls-Royce po celém jihovýchodním pobřeží země. Vzniklý tah by měl ostrovní stát proměnit v improvizovaný vor (Cornwall poslouží jako kormidlo), který odpluje za hranice nenáviděné euroasijské tektonické desky.

Plán prozatím počítá s tím, že země zakotví několik set námořních mil za tektonickým zlomem – na půli cesty mezi Evropou a USA. Premiérka Theresa Mayová ale zatím nevylučuje ani to, že by Británie mohla ve finále zvolit úplně jiné kotviště. Zdráhá se však o finální destinaci vypsat další referendum. Obává se totiž, že by si Britové, pověstní svým suchým humorem, prosadili změnu politického systému na pirátský anarchokapitalismus a země by pak pod černou vlajkou se zkříženými hnáty brázdila světový oceán. Pro jistotu tak navrhla zakázat britskou odnož Pirátské strany.

1 comments
  1. To se nepovede. První budou proti ropné společnosti. Odtažením Británie by totiž přišly o těžební práva ve své části Severního moře. Pravděpodobně by došlo k mnoha mezinárodním sporům. Norové by jistě nárokovali ušlou část zisků za odklon Golfského proudu. Navíc by Britové, při své všeobecné aroganci, určitě chtěli přejmenovat Grónský proud na Anglický.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..