Britové představili vlastní vizi brexitu. Ostrovní stát se přesune za hranice euroasijské tektonické desky
Britové se nikdy netajili svou averzí ke zbytku Evropy; obzvlášť zdrženliví byli už od začátku k samotnému procesu evropské integrace, do kterého se zapojili v 70. letech. Prostřednictvím referenda o členství Spojeného království v Evropské unii chtěla velká část z nich vyjádřit svůj nesouhlas se silnější integrací do struktur EU. Jelikož se většina účastníků vyjádřila pro odchod z Evropské unie, britská vláda představila několik možností vystoupení.
Poslední a zatím nejradikálnější plán tzv. Brexitu počítá s instalací několika tisíc lodních motorů tuzemského výrobce Rolls-Royce po celém jihovýchodním pobřeží země. Vzniklý tah by měl ostrovní stát proměnit v improvizovaný vor (Cornwall poslouží jako kormidlo), který odpluje za hranice nenáviděné euroasijské tektonické desky.
Plán prozatím počítá s tím, že země zakotví několik set námořních mil za tektonickým zlomem – na půli cesty mezi Evropou a USA. Premiérka Theresa Mayová ale zatím nevylučuje ani to, že by Británie mohla ve finále zvolit úplně jiné kotviště. Zdráhá se však o finální destinaci vypsat další referendum. Obává se totiž, že by si Britové, pověstní svým suchým humorem, prosadili změnu politického systému na pirátský anarchokapitalismus a země by pak pod černou vlajkou se zkříženými hnáty brázdila světový oceán. Pro jistotu tak navrhla zakázat britskou odnož Pirátské strany.
To se nepovede. První budou proti ropné společnosti. Odtažením Británie by totiž přišly o těžební práva ve své části Severního moře. Pravděpodobně by došlo k mnoha mezinárodním sporům. Norové by jistě nárokovali ušlou část zisků za odklon Golfského proudu. Navíc by Britové, při své všeobecné aroganci, určitě chtěli přejmenovat Grónský proud na Anglický.