Tak se do toho Polska třeba odstěhujte, vzkazuje Fiala občanům, kteří nadávají na drahé potraviny. Vláda by exodem Čechů do Polska docílila důchodové reformy

12 Dub 2023

Premiér Petr Fiala se po několika neúspěšných pokusech o snížení cen potravin a energií rozhodl zkusit zcela nový přístup. Naštvaným Čechům, kteří si na drahé potraviny a energie stěžují, vzkázal, ať se raději odstěhují do Polska.

„Vždyť v Polsku jsou potraviny levnější, a tak by bylo ideální, kdyby se ti, kteří si stěžují na vysoké ceny, jednoduše přestěhovali za hranice,“ prohlásil Fiala. Toto řešení by mělo mnohostranný efekt – nejenže by se Česko zbavilo remcalů a chudých lidí, ale také by se tím vyřešil problém s důchodovou reformou.

Premiér Fiala přišel s tímto plánem poté, co jeho poradce vzkázal Čechům, aby jezdili nakupovat do Polska, kde jsou potraviny levnější. Fiala si uvědomil, že když už Češi cestují do Polska pro levnější potraviny, proč by se tam rovnou nestěhovali? Po masivním odlivů Čechů by se navíc snížil počet budoucích důchodců, což by se dalo považovat za jakousi formu důchodové reformy.

„Bez budoucích důchodců nebude Česko muset vyplácet důchody. A když s sebou tito uprchlíci vezmou i celou rodinu včetně důchodců, ušetříme ročně miliardy na důchodech,“ prohlásil premiér s úsměvem na tváři za zvuků písničky Still DRE hrající v pozadí. Tento nápad se setkal s různými reakcemi od veřejnosti i politických komentátorů.

Někteří chválili premiéra za jeho neotřelý a kreativní přístup k řešení problému, zatímco jiní se ptají, zda se premiér nezbláznil. Ještě jiní si myslí, že jde o vtipnou satiru, která má poukázat na absurditu některých politických návrhů.

Například Tomio Okamura zareagoval na prohlášení premiéra Fialy a rostoucí hrozbu odlivu elektorátu SPD flexibilě, když prohlásil, že zjistil, že jeho maminka ve skutečnosti nebyla z Moravy, ale ze Slezska, a proto začal zvažovat, že strana SPD ukončí v Česku svoji působnost a přesune svoje zájmy do Polska.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.