Střídání času se zřejmě rušit nebude. EU místo toho zvažuje zrušit čas úplně

06 Dub 2019

Jako každý rok, i letos se řeší tzv. letní čas, který je trnem v oku pro velkou část populace. Ta požaduje jeho zrušení, což bylo i tématem mnoha jednání europoslanců. Současný návrh na zrušení letního času byl nakonec smeten ze stolu a nahradil jej návrh na zrušení času jako takového.

S návrhem na zrušení času přišli europoslanci dnes ráno. Návrh má téměř 600 000 stránek a ve zkratce v něm stojí to, že by si každý občan EU sám určoval, kolik je zrovna hodin. Podle europoslanců by tím odpadla spousta negativních aspektů každodenního života.

„Spoustě lidem vadí, že jeden den v roce spí v noci o hodinu méně a div z toho neumřou, nebo nedostanou rakovinu, a proto požadují zrušení letního času. Když ho ale zrušíme, tak bude v některých částech roku vycházet Slunce až v 9 hodin ráno, což je naprostý nesmysl. Rozhodli jsme se proto pro kompromis, který má překvapivě samé výhody,“ prohlásila europoslankyně belgické Strany zelených Carmen Electra.

Pozitiv okolo zrušení času je nespočet.

„Znáte ten pocit, kdy vám zazvoní budík v 6 ráno, a vy musíte vstávat do práce. Teď si představte, že byste měli 6 ráno až se vám bude chtít. Klidně v 11 hodin dopoledne! Pak byste přišli na devátou hodinu do práce a za minutu už byste měli 5 hodin odpoledne a šli byste zase domu. Nezní to úžasně? Přesně to by mohlo přinést zrušení času,“ dodává Electra.

Zrušení času umožní cestovat časem

Zní to absurdně, ale pokud čas zrušíme, budeme jím moci cestovat. Jak? To vysvětluje námi dotázaný alternativní fyzik Pedoknír Kotleba.

„Pokud nebudeme mít globálně stanovený čas, bude si každý jedinec sám určovat, kolik je hodin, nebo jaké je datum. Pokud si tedy řeknu, že je rok 1650 a doba temna, tak si klidně můžu jít beztrestně upálit pár buzerantů. Nikdo s tím nic neudělá, protože v té době to bylo normální a legální. Policajti v 21. století mě těžko zatknou, když se v té době ještě ani nenarodili,“ tvrdí Kotleba.

Návrh budou europoslanci schvalovat 7. června tohoto roku.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

4 comments
    1. Je mi líto, ale vy jste asi vůbec nepochopil koncept nového návrhu. Nemůžete mít nadbytek, pokud si určujete co je za datum a co je za čas, stejně tak nechápu proč byste si šetřil čas na léto, když můžete mít léto nebo zimu kdy chcete. Příště prosím věnujte více pozornosti článku a méně svým fantasmagorickým teoriím. S přáním příjemného zbytku dne z roku 1584, anonym.

  1. je správné že eu zruší něco co je výmysl, kdyby čas existoval musí být změřitelný ze všech koutů vesmíru . jde o to že máme synchronizovaný čas který však nemá nic společného se skutečným časem který má ve všech koutech vesmíru stejnou a měřením zjistitelnou hodnotu. jedině tento čas jako fyzikální veličina funguje ve vzorcích jako je e= mc2 , proto není stroj času, protože tam do vzorce nepatří lidma vymyšlený čas s vymyšlenými intervaly, patří tam c tedy čas jako veličina, skutečný ale nezachycený jako rádiové vlny do nedávna byly lidstvu skryté, až lidé zachytí skutečný čas budou moci na základě ainštajnova vzorce dělat i E tedy energii což zatím taky nejde spočítat bez znalosti skutečného vesmírného času který bude muset být zřejmě aktuální

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..