Australská vláda jde do boje proti toulavým kočkám. Majitelé, kteří své mazlíčky nekastrují, budou usmrceni otrávenými párky

27 Dub 2019

Internetem otřásla zpráva, že australská vláda plánuje usmrtit až milion toulavých koček rozmístěním otrávených párků. Po protestech veřejnosti však byla vláda nucena svoje původní rozhodnutí přehodnotit. Kočky nakonec nechá na živu, nicméně otrávené párky budou muset sníst majitelé koček, kteří svoje mazlíčky nekastrují, a nesou tak přímou vinu za jejich přemnožení.

Původní plán – shodit z letadel otrávené párky a zabít jimi miliony toulavých koček, se ukázal jako naprostá kravina, vysvětluje přírodovědec Emil Mára.

„Ty párky by neotrávily jen kočky, ale všechny masožravce v okolí, bezdomovce a podobně. Je přirozené, že australská vláda si nakonec svoje špatné rozhodnutí uvědomila, a rozhodla se ho odvolat,“ tvrdí Emil Mára.

To, že šlo o debilní nápad, ale zřejmě není jediným důvodem k odvolání celé akce. Austrálii krátce po oznámení záměru vlády zachvátily protesty ochránců zvířat i obyčejných lidí.

„Kočky nemůžou za to, že jejich majitelé jsou bezohlední ignoranti, kteří jsou neochotní nebo líní obětovat pár drobných za kastraci. Právě kvůli jejich ignoranci se kočky nekontrolovatelně množí. To oni by měli nést plnou vinu!“ stojí v prohlášení PETA.

Přemnožené kočky vážně škodí australské přírodě

Aby kočky přežily, musejí si shánět potravu. Jelikož jde o masožravé šelmy, obstarávají si potravu převážně lovem. Z důvodu přemnožení ale padne kočkám za oběť více drobných živočichů a ptáků (včetně ohrožených druhů, pozn. redakce), než by bylo zdrávo.

„Počet zatoulaných koček jde v Austrálii do miliónu. Přemnožené kočky vážně škodí australské přírodě. Na druhou stranu ale kočky dělají to, co jim je přirozené a za svoje přemnožení nenesou vinu ony, ale majitelé koček, kteří svoje mazlíčky nebyli schopní vykastrovat, aby se nekontrolovatelně nemnožili,“ dodává Mára.

Co s otrávenými párky? Snědí je majitelé nekastrovaných koček

Australská vláda za pomoci tajných služeb momentálně sestavuje seznam všech občanů, kteří vlastní nebo vlastnili kočku a nenechali ji kastrovat, čímž se přímo podílí na ekologické katastrofě, která sužuje současnou Austrálii. Těmto lidem pak bude vládními ozbrojenými složkami narván otrávený párek přímo do chřtánu.

Jedná se o dlouhodobější řešení. Kočky sice budou stále přemnožené, avšak díky absenci bezohledných ignorantů, by se podle odhadů měla jejich populace během 10 let ustálit na přiměřené a zdravé hranici. Zatoulané kočky se tak během pár let stanou přirozenou součástí australského ekosystému.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..