K českým volbám se přihlásil Islámský stát

21 Říj 2017

Krátce po sečtení všech hlasů v letošních volbách do poslanecké sněmovny, se k výsledku voleb přihlásil Islámský stát. Pokud za výsledek voleb může skutečně Islámský stát, jedná se o vůbec první útok této teroristické organizace na uzemí České republiky.BIS ovšem zatím tuto informaci nepotvrdila. Na pouhé prohlášení Islámského státu spoléhat nelze, jelikož IS se s oblibou hlásí k útokům, se kterými ve skutečnosti nemá nic společného. Naposledy se tak stalo po střelbě na koncetru v Las Vegas, kdy IS tvrdil, že střílející Stephen Paddock konvertoval k islámu a vraždil jménem Islámského státu, což se ukázalo jako lež.

Ať už ale šlo o útok Islámského státu, nebo ne, nic to nemění na skutečnosti, že jde o jednu z nejtragičtějších událostí v historii samostatné České republiky. Bude nyní velmi zajímavé sledovat, jak se bude dále vyvíjet budoucnost naší malé země. Odborníci ji ale nevidí zrovna růžově.

„V těchto volbách dominují populisté. Do sněmovny se také vůbec poprvé dostala strana, která by se dala označit za fašistickou. Slovo ‚demokracie‘ v názvu této strany nic neznamená. Však víme, kolik nedemokratických zemí má toto slovo v názvu (např. KLDR, pozn. redakce),“ sdělil naší redakci politolog Radim List.

Proti tomuto výroku se velmi nesouhlasně ohradili někteří voliči SPD, na kterou pan List narážel.

„To je jasná lež! Pan List sprostě lže a je asi pěkný idiot, který by měl by viset za vlastizradu. Tuším, že to byl Planktón, kdo kdysi řekl: ‚Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás.‘ To se naštěstí v těchto volbách nestalo a zvítězil rozum!“ sdělil nám jeden z voličů SPD.

Ani Piráti nejsou svatí. Na této fotografii je zachycený Ivan Bartoš při podepsání Mnichovské dohody v roce 1938. Tehdy ještě bez dredů.

Připomeňme si, že volby vyhrálo s přehledem hnutí ANO, které získalo 29,64 % hlasů. Druhá skončila ODS, třetí Piráti a čtvtá SPD.RELATED POST