Vláda vyřešila nedostatek antibiotik. Občany vyzvala, aby místo penicilinu snědli plesnivý chléb

12 Zář 2023

Vláda České republiky v reakci na alarmující nedostatek antibiotik přišla s revolučním doporučením pro všechny nemocné občany: konzumovat plesnivý chléb. Podle ministerstva zdravotnictví je plíseň na starém pečivu z 99 % podobná penicilinu a lze ji tak užívat jako bezpečnou náhradu.

Ministr zdravotnictví Válek vydal oficiální prohlášení, ve kterém říká: „Máme v zemi nedostatek antibiotik, a proto jsme se rozhodli jít ke kořenům zdravotnictví a využít léky, který si každý může vytvořit doma. Určitě všichni víme, že penicilín je de facto plíseň a logicky si ho tak můžete vypěstovat doma třeba na starém krajíci chleba,“ píše Válek na Facebooku.

Zpráva o této novince rychle obletěla lékařskou komunitu, a mnoho lékařů ihned uznalo geniálnost nápadu ministerstva zdravotnictví.

„Doporučujeme na plesnivý chléb přidat hermelín a nivu. Plísně na sýrech antibiotický efekt ještě více umocní,“ sdělil naší redakci Mudr. Tomáš Nejezchleba.

A i pacienti, kteří novou léčbu již stihli vyzkoušet, jsou z geniální české léčebné metody nadšení.

„Mám bronchitidu, a můj doktor mi řekl, abych si pořídil plesnivý chléb,“ říká Jan Novotný, jeden z prvních, kdo vyzkoušel nový způsob léčby. „Plesnivý chleba sice chuťově není moc dobrý, ale když si na něj namažete máslo a džem, najednou chutná mnohem lépe, než klasická antibiotika. Účinek byl stejný a ještě jsem si pochutnal.“

Z vývoje v České republice jsou tak nespokojeny pouze farmaceutické firmy, které, pokud léčba plesnivým chlebem rozšíří i do dalších zemí, čeká výrazný pokles tržeb.

„Jasně, že si lidé mohou udělat penicilin doma. Stejně jako spoustu dalších léků, ale jak pak na nich máme vydělávat,“ sdělil naší redakci tajný zdroj zaměstnaný v jedné z největších farmaceutických firem na světě.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.