Startuje další ročník Mistrovství České republiky ve Vánocích na dluh

24 Lis 2018

Včerejším Černým pátkem byl oficiálně zahájen jubilejní 25. ročník Mistrovství České republiky ve Vánocích na dluh. Letošní ročník bude rozdělen do třech kategorií – kdo se nejvíc zadluží, u koho jako prvního zazvoní po Vánocích exekutor, kdo jako první kvůli dluhům skočí pod vlak.

Mistrovství České republiky ve Vánocích na dluh je tradiční soutěží, která provází Českou republiku od jejího vzniku v roce 1993. V loňském ročníku si na Vánoce půjčilo přes sto tisíc Čechů. Letos však odborníci očekávají ještě větší účast.

„Lidé jsou stále blbější a stádovitější. Nakupují hromady dárků, na které nemají peníze, a přijde jim normální si na to půjčovat v bankách, u lichvářů, u kamarádů… Počet účastníků je každým rokem vyšší a loňský rekord zcela jistě padne,“ sdělil naší redakci jeden z organizátorů soutěže pan Zaplo Provident.

Češi patří ve Vánocích na dluh mezi špičku v celé Evropě. V dlouhodobých statistikách jsou na tom lépe už jen Rumuni a Bulhaři. Ovšem i přes to, že je tento sport stále populárnější, na Olympiádu se zatím bohužel nedostal.

„Leč je v Česku i ve světě o Vánoce na dluh stále větší zájem, na olympijské hry zatím tento sport neproklouzl. V následujících letech by se to však mohlo změnit. Evropský výbor lichvářů dlouhodobě jedná s Mezinárodním olympijským výborem o zařazení Vánoc na dluh mezi zimní olympijské sporty,“ dodává dále Zaplo Provident.

Letošní Vánoce na dluh můžete jako vždy živě sledovat v nejbližším obchodním domě, pokud na to tedy máte žaludek a nervy.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..